ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Smartfon Meitu Xiaomi 

Smartfon Meitu stworzony przy współpracy z Xiaomi już w przyszłym roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi i Meitu podpisali umowę partnerską pod koniec ubiegłego roku. Mówi ona, że Xiaomi będzie produkować i sprzedawać urządzenia pod marką Meitu. Minął prawie rok od partnerstwa i jedynym urządzeniem marki Meitu jest Xiaomi CC9 Meitu Edition. Technicznie rzecz biorąc, nie jest on smartfonem Meitu, ponieważ nie ma języka projektowania Meitu i jest to zwykły CC9 ze specjalnymi funkcjami aparatu fotograficznego dla twórców treści. Dyrektor generalny firmy ujawnił dziś na konferencji prasowej, że prawdziwy smartfon Meitu zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

Smartfon Meitu Xiaomi

Smartfon Meitu Xiaomi 

Mi Xinhong podzielił się kilkoma szczegółami na temat nadchodzącego telefonu. Po pierwsze, zostanie on opracowany i sprzedany przez Xiaomi, tak jak przewiduje to umowa partnerska. Będzie to również pierwszy z nowej linii produktów. Dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, również ją potwierdził. Nie ma niemal żadnych informacji na temat funkcji telefonu. Jednak powinniśmy spodziewać się czegoś ciekawego. Na pewno dostaniemy obrotowy aparat fotograficzny. Rozwiązanie to występujące między innymi w Samsungu Galaxy A80 sprawia, że aparat główny służy również do robienia zdjęć selfie.

Zobacz też: Bateria Redmi Note 8 Pro powinna być więcej niż zadowalająca

Nawet jeśli Meitu nie wydał żadnego smartfona w tym roku, jego inne ramiona biznesowe wzrosły w tym okresie. Jego przychody z reklamy online wzrosły o 27,2% rok do roku do ¥362,3 mln. Dodatkowo producent włączyły nowy model biznesowy, który obejmuje usługę subskrypcji premium. Nowy biznes wzrósł ponad 6-krotnie od czasu jego wprowadzenia. Aktywni użytkownicy platform mediów społecznościowych Meitu również odnotowali wzrost do 308,1 mln użytkowników. To oznacza wzrost o 0,6% w porównaniu z grudniem 2018 roku. Średni dzienny czas użytkowania również wzrósł z 5-6 minut do ponad 12 minut.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy