ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AMAZFIT GTS

Huami niczym Apple Watch, sportowy zegarek i elastyczny wyświetlacz

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huami jest jedną z największych firm na świecie produkujących urządzenia noszone. Posiada ponad 17% udziału w rynku światowym poprzez swoją linię produktów pod marką Amazfit. Huami jest również wyłącznym dostawcą technologii do noszenia dla Xiaomi, jednego z inwestorów, a także producentem linii Mi Band. Na imprezie w Chinach Producent zapowiedział trzy nowe zegarki z linii Amazfit: Amazfit GTS, Amazfit Smart Sports Watch 3 i Amazfit X Concept Watch.

Amazfit GTS
Amazfit GTS

Huami Amazfit GTS to już znany projekt. przypomina w dużej mierze zegarek Apple Watch. Amazfit GTS posiada prostokątny, 1,65-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 348 × 442 o gęstości 341 pikseli i 100% gamie kolorów NTSC. Główny moduł zegarka wykonany jest ze stopu aluminium lotniczego. Zegarek ma grubość 9,4 mm i wagę 24,8 g. Amazfit GTS jest również wyposażony w hydroizolację do 5 ATM. Wyposażony jest również w układ NFC i jest dostarczany z układem BioTracker PPG do 24-godzinnego monitorowania tętna. Ten zegarek jest wyceniony w CNY 899 (~$125) i jest dostępny do zarezerwowania w Chinach.

Amazfit Smart Sports Watch 3

Amazfit GTS

W przeciwieństwie do poprzedniego zegarka Amazfit Smart Sports Watch 3 ma lepszą indywidualistyczną tożsamość. Jest to zegarek sportowy z okrągłym wyświetlaczem. Został on wyposażony w tryby pracy:

  • Tryb Intelligent zapewnia pełną wydajność zegarka i deklarowaną żywotność baterii 7 dni
  • Tryb Ultra ogranicza pewne funkcje w celu wydłużenia deklarowanej żywotności baterii do 14 dni.

Możemy oczekiwać, że zegarek będzie wykonywał wszystkie funkcje, które powinien posiadać smartwatch, w tym 24-godzinne monitorowanie pracy serca poprzez BioTracker PPG. Zegarek posiada również funkcje NFC, wsparcie dla GPS, GLONASS, Beidou i Galileo, a także wsparcie dla wodoszczelności do 5 ATM. Standardowy wariant zegarka będzie kosztował CNY 1.299 (~$182), natomiast wersja elitarna będzie kosztować CNY 1.699 (~$237) dzięki tytanowym ramkom i przyciskom oraz wyświetlaczowi ze szkła szafirowego. Zegarek jest dostępny na zamówienie w Chinach.

Zobacz też: Meizu Note 9 oficjalnie w Polsce. Dobra cena i fajny gratis

Amazfit X

Amazfit GTS

Pozostałe dwa zegarki wydawane przez Huami są prawdziwymi produktami. Amazfit X jest jedynie koncepcją zegarka inteligentnego, która jest w trakcie opracowywania. Amazfit X będzie wyposażony w 2,07-calowy, elastyczny, zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o gęstości 326 ppi pikseli, ze 100% pokryciem palrty NTSC i 430 nitów jasności. Wbudowana bateria o pojemności 220 mAh ma zapewnić do 7 dni pracy. Ten zegarek ma być wydany w pierwszej połowie 2020 roku.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy