Asystent Google może być naprawdę użyteczny. Niestety, jest również bardzo rozmowny. Google właśnie zaktualizował swoją stronę pomocy technicznej, aby szczegółowo opisać nową funkcję. Umożliwia ona wyłączenie odpowiedzi głosowych asystenta. Dzięki temu będziemy mogli zadać mu pytanie, na które odpowie jedynie tekstem.

Wyłączenie głosu Asystenta Google

Wyłączenie głosu Asystenta Google

Oczywiście użyteczność tej funkcji dla wielu z Was może być dość dyskusyjna. Sam nie potrafię sobie wyobrazić zbyt wielu sytuacji, kiedy możemy mówić do telefonu, jednocześnie nie mogąc słuchać jego odpowiedzi. Mimo to nie uważam, żeby była ona bezsensowna. Wiele osób może najzwyczajniej w świecie nie lubić głosu asystenta. W takim przypadku możliwość wyłączenia go wydaje się wręcz zbawienna. Dodatkowo zawsze wyznawałem zasadę, że lepiej mieć jakąś funkcję niż jej nie mieć.

Zobacz też: Samsung potwierdził dwa nowe smartfony z serii Galaxy A90

Żeby wyłączyć funkcję mowy Asystenta Google należy przejść do jego ustawień, a następnie do sekcji Głos i Mowa. Jeśli nie potraficie ich odnaleźć to najłatwiej to zrobić poprzez wydanie polecenia asystentowi. Tam znajduje się opcja Generowanie Mowy na Tylko w trybie głośnomówiącym. Jeśli ją wybierzemy, asystent umilknie, jednak wciąż wykona nasze polecenia. Jednocześnie nie będzie ich komentował ani dawał żadnych porad. Przynajmniej głosowo, ponieważ odpowiedzi nadal pojawiają się na ekranie. Funkcja ta jednak wciąż nie jest dostępna dla wszystkich, ponieważ jest to aktualizacja po stronie serwerów. Jeśli podobnie jak ja wciąż nie możecie wyłączyć mowy asystenta, to będziecie musieli poczekać na to przynajmniej jeszcze kilka dni.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.