Dość dawno temu, można było zainstalować aplikacje na telefonie z witryny Sklepu Play bez dalszego uwierzytelniania. W dzisiejszych czasach jednak kliknięcie przycisku Zainstaluj sprawia, że dostajemy prośbę o ponowne wprowadzenie hasła. Mimo że nadal nie można zmniejszyć liczby wymaganych haseł lub oznaczyć zaufanych maszyn, Google testuje odnowiony interfejs. Powinien on pomóc w łatwiejszym wprowadzaniu aplikacji na telefony. W trakcie pracy zostaniemy poproszony o wybranie celu instalacji, zanim poproszą nas o podanie hasła.

Instalacja aplikacji na Androida z przeglądarki

Instalacja aplikacji na Androida z przeglądarki

Najbardziej tę zmianę docenią osoby, które mają kilka urządzeń z Androidem. Najbardziej oczywistą zmianą jest odwrócenie działań. Podczas gdy obecnie musimy wprowadzić hasło Google przed wyborem urządzenia, wersja testowa najpierw zapyta, gdzie należy zainstalować. Wraz z tym, rozwijane menu do wyboru urządzeń uległo zmianie. Pokazuje teraz do 19 wpisów jednocześnie. Jest to znacznie lepsze niż poprzedni limit około trzech urządzeń, co sprawiło, że wybranie jednego z nich było uciążliwe.

Zobacz też: Nowy RedmiBook 14 będzie towarzyszył premierze Redmi Note 8

W tej chwili interfejs wydaje się częścią testu A/B. Nie jest on jeszcze dostępny dla wszystkich. Dlatego też wiele osób wciąż widzi stary widok. Miejmy nadzieję, że szybko trafi do wszystkich osób. Sam wciąż czekam na te zmiany, dlatego musiałem wspierać się grafikami z sieci. Osobiście nadal wolałbym móc oznaczyć mój komputer jako zaufany, eliminując potrzebę ponownego wprowadzania haseł przed każdą instalacją programów na swoich urządzeniach z Androidem za pomocą przeglądarki z PC. Zwłaszcza że opcja ta działa na moim Chromebooku, dzięki czemu za jego pomocą mogę wybierać aplikacje do zainstalowania na smartfonie bez ponownego podawania hasła.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.