Kiedy Realme 5 i Realme 5 Pro zostały wprowadzone na świat z aparatami o rozdzielczościach 12 Mpix i 48 Mpix kierownictwo firmy obiecało na scenie, że wkrótce zaprezentuje smartfon z aparatem 64 Mpix. Ten ma pojawić się już pod koniec września. Natomiast jego nazwa to Realme XT. Teraz, Xu Qi Chase, CMO w Realme, opublikował pierwszą, oficjalną zapowiedź telefonu. Wygląda on prawie tak samo, jak rodzina Realme 5.

Realme XT z 64 Mpix

Realme XT z 64 Mpix

Już od razu w oczy rzuca się brak skanera odcisków palców na pleckach urządzenia. Realme XT ma mieć czujnik optyczny pod wyświetlaczem. Oznacza to, że będzie wyposażony w panel OLED lub będzie pierwszym smartfonem z ekranem LCD ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Jeśli rozwiązanie z integracją czytnika zostanie zastosowane, pozostanie wierne rodzinie X, ponieważ Realme X jest pionierem tej technologii. Jeśli chodzi o kamerę 64 Mpix, mieliśmy już nasze praktyczne doświadczenie na dedykowanej imprezie w New Delhi, w Indiach. Urządzenie jest wyposażone w najnowszy czujnik ISOCELL Bright GW1 firmy Samsung i współpracuje z obiektywem szerokokątnym, aparatem makro i czujnikiem głębi. Jedyną rzeczą, której brakuje w tym telefonie, jest teleobiektyw.

Zobacz też: Baidu notuje ogromny wzrost i wskakuje na drugie miejsce w świecie inteligentnych głośników

Realme obiecywało, że jako pierwsze zaprezentuje smartfona z aparatem 64 Mpix. Okazuje się jednak, że Xiaomi wygra na tym polu. Premiera Redmi Note 8 Pro jest już za kilka dni. Natomiast Realme XT zobaczymy dopiero pod koniec września. Nie będą to jednak konkurenci. Smartfon od Realme ma należeć do wyższej półki cenowej. Trudno więc tutaj stwierdzić porażkę producenta.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.