instagram logo

Facebook pracuje nad nową aplikacją w stylu Messengera… dla Instagrama

Newsy

Facebook to firma, która nieustannie próbuje czegoś nowego. Nie tak dawno temu gigant ogłosił swoją własną kryptowalutę, a później poinformował nas o zamiarach wprowadzenia nowej karty w aplikacji Facebooka. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma pracuje nad zupełnie nową aplikacją w stylu Messengera, tylko że dla Instagrama.

Aplikacja Facebooka w stylu Messengera dla Instagrama

Tak, zdaje sobie sprawę, że brzmi to trochę zagmatwanie. Niemniej jednak Facebook rzeczywiście pracuje nad aplikacją w stylu Messengera, tylko że dla Instagrama. Podobno będzie się nazywała Threads („Wątki”) i umożliwi nam kontakt z tzw. bliskimi znajomymi, których listy można tworzyć na Instagramie już od jakiegoś czasu. Prócz wysyłania standardowych wiadomości tekstowych, mamy otrzymać także możliwość dzielenia się statusami wzorem ze Snapchata – na podstawie poziomu naładowania baterii, prędkości i tak dalej. Rzecz jasna możliwości wysyłania zdjęć czy filmików także nie zabraknie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Need for Speed: Heat bez samochodów Toyoty. Hipokryzja firmy bije po oczach

Threads będzie w dużej mierze „zgapiać” od Messengera. Tu także będziemy widzieć, czy konkretne osoby są w danej chwili aktywne. Będzie nas o tym informować zielona kropeczka obok ich imion i nazwisk. Publikowane na Instagramie relacje z kolei także będą się pokazywać w opisywanej aplikacji – zupełnie jak w przypadku Facebooka i Messengera. Testy apki Threads już trwają, jednak na chwilę obecną niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Facebook zdecyduje się udostępnić ją szerszej publiczności. Co sądzicie o tym pomyśle Marka Zuckerberga? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x