Facebook to firma, która nieustannie próbuje czegoś nowego. Nie tak dawno temu gigant ogłosił swoją własną kryptowalutę, a później poinformował nas o zamiarach wprowadzenia nowej karty w aplikacji Facebooka. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma pracuje nad zupełnie nową aplikacją w stylu Messengera, tylko że dla Instagrama.

Aplikacja Facebooka w stylu Messengera dla Instagrama

Tak, zdaje sobie sprawę, że brzmi to trochę zagmatwanie. Niemniej jednak Facebook rzeczywiście pracuje nad aplikacją w stylu Messengera, tylko że dla Instagrama. Podobno będzie się nazywała Threads („Wątki”) i umożliwi nam kontakt z tzw. bliskimi znajomymi, których listy można tworzyć na Instagramie już od jakiegoś czasu. Prócz wysyłania standardowych wiadomości tekstowych, mamy otrzymać także możliwość dzielenia się statusami wzorem ze Snapchata – na podstawie poziomu naładowania baterii, prędkości i tak dalej. Rzecz jasna możliwości wysyłania zdjęć czy filmików także nie zabraknie.

Zobacz także: Need for Speed: Heat bez samochodów Toyoty. Hipokryzja firmy bije po oczach

Threads będzie w dużej mierze „zgapiać” od Messengera. Tu także będziemy widzieć, czy konkretne osoby są w danej chwili aktywne. Będzie nas o tym informować zielona kropeczka obok ich imion i nazwisk. Publikowane na Instagramie relacje z kolei także będą się pokazywać w opisywanej aplikacji – zupełnie jak w przypadku Facebooka i Messengera. Testy apki Threads już trwają, jednak na chwilę obecną niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Facebook zdecyduje się udostępnić ją szerszej publiczności. Co sądzicie o tym pomyśle Marka Zuckerberga? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.