ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przełączanie się YouTube na YouTube Music

YouTube Music wprowadza nowość, którą Spotify i Apple Music mają już od dawna

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Na rynku istnieje już całkiem sporo serwisów streamingowych, w których ofertach możemy znaleźć muzykę. Najpopularniejszą tego typu firmą jest bez wątpienia Spotify, a tuż za nim, Apple Music. Gdzieś na tej liście plasuje się usługa giganta z Mountain View, a mianowicie YouTube Music. Aplikacja została własnie zaktualizowana o ciekawą nowość, którą konkurencja ma już od dawna.

YouTube Music z ciekawą nowością

youtube music premium w polsce oficjalnie ceny

Najwięksi gracze na muzycznym rynku streamingowym wręcz prześcigają się w dodawaniu nowości do swoich aplikacji. Usługa YouTube Music jest stosunkowo nowa, więc posiada też najmniej funkcji, jednak cały czas się to zmienia. Doskonałym tego przykładem jest nowość, która została ogłoszona wczoraj. Otóż w YouTube Music zadebiutowała popularna na Spotify i Apple Music playlista, która zawiera 50 najgorętszych kawałków danego tygodnia. Składanka „RELEASED” będzie aktualizowana co piątek.

Zobacz także: Oto data premiery Androida 10 oraz pierwsze smartfony, które go dostaną

Prócz wspomnianej playlisty, na platformie od niedawna jest już kilka innych aktualizowanych regularnie, z którymi warto się zapoznać. Mówię tutaj m.in. o „100 najpopularniejszych teledyskach na całym świecie” i „20 utworach zdobywających popularność”. Opisywane listy cieszą się ogromną popularnością w każdym serwisie streamingowym, czemu zupełnie się nie dziwie, bo pozwalają na odkrywanie nowych utworów, które mogą nam przypaść do gustu. Decyzja YouTube’a o wprowadzeniu kolejnej to świetna sprawa. W przyszłości z pewnością pojawi się ich jeszcze więcej, bo firma na pewno zdaje sobie sprawę z faktu, że tego typu playlisty są praktycznie fundamentem każdego muzycznego serwisu streamingowego. A Wy korzystacie z takich składanek? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy