Google Nexus Prime – czyżby pierwszy z IceCream Sandwich?

Newsy

nexus-prime

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

W Sieci pojawia się coraz więcej informacji dotyczących urządzenia od Google, które ma promować Androida 4.0, znanego pod kodową nazwą IceCream Sandwich. Ostatnie doniesienia wskazują na to, iż nad modelem wyposażonym w czystą wersję Androida (bez nakładek graficznych i innych dodatków) pracuje Samsung. Urządzenie nosi kodową nazwę „Prime”.

Jak wspominaliśmy wcześniej, ma on być wyposażony w dwurdzeniowy procesor OMAP 4460 o taktowaniu między 1.2 a 1.5 GHz. Sugerowana ilość RAMu to 1 GB. Wyróżniać ma go ekran o dużej przekątnej i rozdzielczości 720p, nazwany Super AMOLED HD.

Źródła wskazują na to, że model ten ma być kierowany do wielu operatorów na całym świecie, co ma się przyczynić do spopularyzowania nowego Androida. Pojawiła się również informacja, jakoby Google prowadził rozmowy z producentami, by każdy z nich wypuścił własny model wyposażony w najnowszego Androida w czystej wersji. Wszystkie zostałyby wypuszczone na rynek w tym samym czasie.

źródło: bgr.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x