Większość graczy, którzy swoją przygodę z grami zaczynali w młodym wieku, z pewnością usłyszała od któregoś z rodziców, że przez granie w gry nie da się zapełnić garnka. Kiedyś z pewnością tak było, jednak teraz czasy zupełnie się zmieniły. Profesjonalne granie w gry traktowane jest już jako zawód, który nierzadko jest bardzo dobrze płatny. Najlepsi zarabiają miliony dolarów – tak jak zespół, który wywalczył pierwsze miejsce w turnieju The International 2019 w grze Dota 2.

The International 2019 – oto największa nagroda w historii eSportu

Tegoroczny turniej The International w grze Dota 2 dobiegł końca. Zwyciężył zespół OG, który zgarnął rekordową sumę w wysokości 15,603,133 dolarów (ok. 61 milionów złotych). Ta kwota to obecnie największa nagroda w historii całego eSportu, która jednak prędzej czy później z pewnością zostanie pobita. W skład drużyny OG wchodzi pięć osób, a więc każdy z nich wzbogacił się o równowartość ponad 12 milionów złotych. Konta zawodników OG na pewno nie świeciły pustkami nawet przed tegorocznym zwycięstwem, bo jest to jednocześnie zespół, który jako jedyny w historii zwyciężył w The International dwa razy z rzędu.

Zobacz także: Te iPhone’y XS zaczęły żyć własnym życiem. Smartfony nocami emitowały dziwne światło

Wygrana OG to zaledwie ok. 45,5% całej puli nagród w The International 2019, która wyniosła dokładnie 34,292,599 dolarów (niecałe 135 milionów złotych). Co najciekawsze, została ona w całości ufundowana przez graczy z kupowanych przez nich przedmiotów kosmetycznych w Docie 2. Drugie miejsce w turnieju zajął Team Liquid zabierając do domu 4,458,038 dolarów (ok. 17,5 miliona złotych), co także jest niezłą sumką.

Źródło: PC Gamer

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Kacper Kościański

    Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.