Bateria Redmi Note 8 Pro powinna być więcej niż zadowalająca

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-26

W Chinach 29 sierpnia odbędzie się wydarzenie, podczas którego firma zaprezentuje nową generację smartfonów Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro. Przed premierą firma udostępniła wiele specyfikacji i funkcji urządzeń. Teraz Xiaomi Prezes Lin Bin na swoim profilu Weibo ujawnił szczegóły na temat żywotności baterii w Redmi Note 8 Pro. Twierdzi on, że pomimo użytkowania smartfonu przez dwa dni pozostało mu jeszcze 40 procent baterii. Jest to bardzo dobry wynik.

Redmi Note 8 Pro – żywotność baterii

Redmi Note 8 Pro - żywotność baterii

Podzielił się nawet zrzutem ekranu. Pokazuje ona historię użytkowania 4G, Wi-Fi, częstotliwość budzenia ekranu, oglądanie wideo, gry itp. Zaprezentowana wydajność baterii jest dość imponująca jak na akumulator o pojemności 4500 mAh. Firma już potwierdziła, że smartfon będzie wyposażony w technologię chłodzenia cieczą, aby zapewnić, że telefon pozostaje pod kontrolą, nawet po długotrwałym, ciężkim użytkowaniu. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że telefon jest zasilany przez układ dedykowany grom. Z drugiej jednak strony predyspozycje do nagrzewania się oznacza zwykle krótszy czas pracy na ładowaniu. Zastosowany procesor to Helio G90T od MediaTeka. Ten natomiast twierdził, że jest to jednostka o dużej efektywności energetycznej. To może mieć duży wpływ na czas pracy. Tu natomiast mamy wyniki lepsze od Redmi Note 7.

Zobacz też: Tęsknisz za Apple AirPower? Konkurencja nie musiała anulować projektów

Na czas pracy na pojedynczym ładowaniu pozytywnie mogą się odbić zastosowane pamięci. Jeśli mówimy o operacyjnej, to jest ona w standardzie LPDDR4X. Natomiast pamięć masowa to UFS 2.1. Są one znacznie bardziej energooszczędne od tych w poprzedniku. Mimo wszystko warto poczekać na pierwsze, niezależne testy. Takie informacje podawane przez producenta często mogą być nieco na wyrost. Warto też wspomnieć, że smartfon ma obsługiwać technologię szybkiego ładowania do 18 W.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x