Inteligentne głośniki to urządzenia, które w naszym kraju nie mogą się poszczycić przesadnie dużą popularnością. Za to w innych, niektórych rejonach świata cieszą się one całkiem sporym zainteresowaniem. Jedna z firm zajmujących się ich produkcją miała bardzo udany rok, bo przegoniła nawet takiego giganta jak Google. Mowa rzecz jasna o chińskim Baidu.

Baidu wyprzedza Google na rynku inteligentnych głośników

Inteligentne głośniki wykres

Jak możecie zobaczyć na powyższej grafice przygotowanej przez agencję Canalys, Google na rynku inteligentnych głośników radzi sobie coraz gorzej. Wskazuje na to roczny spadek sprzedaży o 19,8%. Z kolei firmą, która poradziła sobie najlepiej, jest chińskie Baidu. Numerem jeden wciąż pozostaje Amazon, jednak to właśnie Baidu zaliczyło największy wzrost – w 2019 roku firma dostarczyła aż o 3700% inteligentnych głośników więcej, niż w roku ubiegłym. Takie wyniki pozwoliły producentowi wskoczyć na drugie miejsce, które wcześniej zajmowało Google.

Zobacz także: Nowe filmy i seriale na Netflixie oraz te, które zostaną usunięte. Oto pełne listy

Tak ogromny wzrost Baidu zawdzięcza wprowadzeniu na rynek bardzo tanich inteligentnych głośników. Z początku firma oferowała sprzęt klasy premium, jednak szybko zrozumiała, że największe pieniądze leżą w tanich urządzeniach. Jeśli producent cały czas będzie rosnąć w tak szybkim tempie, to może się okazać, że wkrótce stanie się liderem i przegoni także Amazona.

Źródło: VentureBeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.