Google wręcz słynie z tego, że z różnych okazji umieszcza w swojej niesamowicie popularnej wyszukiwarce różne smaczki. Tzw. easter eggów w Google’owskiej historii było już tak wiele, że ciężko byłoby je wszystkie zliczyć. Od wczoraj jednak we wspomnianej wyszukiwarce pojawił się nowy efekt związany z Czarnoksiężnikiem z Oz.

Czarnoksiężnik z Oz w wyszukiwarce Google

Google czarnoksiężnik z Oz

Google nie przepuszcza ważnych wydarzeń w popkulturze. Nie inaczej jest tym razem, bowiem wczoraj miała miejsce osiemdziesiąta rocznica powstania „Czarnoksiężnika z Oz”. Po wpisaniu w opisywanej wyszukiwarce frazy „Wizard of Oz” lub jak kto woli, „Czarnoksiężnik z Oz”, tuż obok nazwy filmu zobaczycie parę rubinowych kapci. Aby przenieść się w świat wspomnianego Czarnoksiężnika, wystarczy w nie kliknąć. Ekran następnie zacznie wirować, kolory przejdą w sepię, a my usłyszymy wypowiadane przez Judy Garland zdanie „there’s no place like home” (ang. nie ma jak w domu).

Zobacz także: Te iPhone’y XS zaczęły żyć własnym życiem. Smartfony nocami emitowały dziwne światło

Aby odwrócić efekt i powrócić do „normalności”, należy kliknąć w tornado, które znajduje się w dokładnie tym samym miejscu, co wcześniej rubinowe kapcie. Gdy to wykonacie, głos Judy Garland usłyszycie ponownie, a chwilę później wyszukiwarka Google wróci do swojego standardowego wyglądu. Lubicie takie easter eggi? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.