samsung dex policja radiowoz

Samsung DeX w radiowozach, czyli policja Chicago żegna przerośnięte komputery

Newsy

W momencie, gdy Samsung zaprezentował swój system DeX, który zamienia smartfona w komputer, to niewiele osób wierzyło w powodzenie tego rozwiązania. Jednak szybko Huawei nadrobił ten brak, a jeszcze później Google postanowiło zacząć pracę nad natywnym interfejsem komputerowym dla Androida. Niemniej to Koreańczycy nadal inwestują w rozwój (i marketing) swojej platformy, czego dowodem jest współpraca z policją w Chicago. Jeden z tamtejszych oddziałów otrzymał właśnie smartfony Samsunga, które stają się komputerami w radiowozach i na komendach.

Samsung DeX w służbie policji Chicago — wygoda w radiowozach

samsung dex policja radiowoz

Moją pierwsza myśl, gdy przeczytałem tę informację, dotyczyła… bezpieczeństwa danych. Niemniej cały system policyjny jest w Sieci, więc tak naprawdę dostęp do poszczególnych aplikacji jest identyczny, co w przypadku tradycyjnych komputerów. Dodatkowo policjant ma cały czas ze sobą dostęp do systemów takich jak detekcja strzelanin, dostęp do kamer czy też obsługi zgłoszeń. Na konferencji, na której pojawił się też Samsung, policja Chicago oficjalnie ogłosiła wszelkie zalety tego rozwiązania. Nietrudno się domyślić, że jednym z nich są też koszty. Według Koreańczyków takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić 15% w pierwszym roku i 32% w każdym kolejnym. Przy tym nie traci się żadnej funkcjonalności.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Nokia ujawnia harmonogram aktualizacji do Androida 10!

Dlaczego wybór padł na Samsunga? Cały projekt rozpoczął się w 2016 roku i powodów, dlaczego Koreańczycy zostali wybrani, jest naprawdę wiele. Jeden z bardziej prozaicznych to fakt, że niemalże połowa policjantów korzystała już ze smartfonów Samsunga. Drugi to konkurencja, czyli Huawei z miejsca odpada i… na tym kończą się możliwości.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x