W momencie, gdy Samsung zaprezentował swój system DeX, który zamienia smartfona w komputer, to niewiele osób wierzyło w powodzenie tego rozwiązania. Jednak szybko Huawei nadrobił ten brak, a jeszcze później Google postanowiło zacząć pracę nad natywnym interfejsem komputerowym dla Androida. Niemniej to Koreańczycy nadal inwestują w rozwój (i marketing) swojej platformy, czego dowodem jest współpraca z policją w Chicago. Jeden z tamtejszych oddziałów otrzymał właśnie smartfony Samsunga, które stają się komputerami w radiowozach i na komendach.

Samsung DeX w służbie policji Chicago — wygoda w radiowozach

samsung dex policja radiowoz

Moją pierwsza myśl, gdy przeczytałem tę informację, dotyczyła… bezpieczeństwa danych. Niemniej cały system policyjny jest w Sieci, więc tak naprawdę dostęp do poszczególnych aplikacji jest identyczny, co w przypadku tradycyjnych komputerów. Dodatkowo policjant ma cały czas ze sobą dostęp do systemów takich jak detekcja strzelanin, dostęp do kamer czy też obsługi zgłoszeń. Na konferencji, na której pojawił się też Samsung, policja Chicago oficjalnie ogłosiła wszelkie zalety tego rozwiązania. Nietrudno się domyślić, że jednym z nich są też koszty. Według Koreańczyków takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić 15% w pierwszym roku i 32% w każdym kolejnym. Przy tym nie traci się żadnej funkcjonalności.

Zobacz też: Nokia ujawnia harmonogram aktualizacji do Androida 10!

Dlaczego wybór padł na Samsunga? Cały projekt rozpoczął się w 2016 roku i powodów, dlaczego Koreańczycy zostali wybrani, jest naprawdę wiele. Jeden z bardziej prozaicznych to fakt, że niemalże połowa policjantów korzystała już ze smartfonów Samsunga. Drugi to konkurencja, czyli Huawei z miejsca odpada i… na tym kończą się możliwości.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.