ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy note10 gniazdo sluchawkowe jack

Wewnętrzna sprzeczność Samsunga, czyli przejściówka Galaxy Tab S5e nie dla Galaxy Note10

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung już niejako oficjalnie pożegnał gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm. O ile firma już w zeszłym roku przedstawiła pierwszy model bez tego złącza, to dopiero premiera Galaxy Note10, najbardziej uniwersalnej rodziny urzadzeń, dobitnie to potwierdziła. Oczywiście Koreańczycy pozwalają podłączyć tradycyjne słuchawki za pomocą przejściówki i tym samym kolejny raz możemy uświadomić sobie, jaki jest z nimi problem. Otóż Galaxy Tab S5e też oferuje podobny konwerter, ale ten nie zadziała z najnowszym smartfonem od lidera mobilnego rynku.

Przejściówka USB-C – Jack 3,5 mm od Galaxy Tab S5e nie współpracuje z Galaxy Note10

samsung galaxy note10 gniazdo sluchawkowe przejsciowka

Już niejednokrotnie przekonywaliśmy się, że przejściówka od Razera nie zadziała z innymi smartfonami z USB-C. Oczywiście Razer to tylko przykład, ale wybrany nie bez przyczyny, gdyż firma jako jedna z pierwszych zaczęła promować słuchawki z tym złączem w zestawie, które z kolei nie nadawały się od razu na śmietnik. Zainteresowani chcieli sprawdzić ich możliwości na swoich smartfonach, kiedy to okazywało się, że te… nie działają. Po prostu nie ma jednego standardu przetwarzania dźwięku poprzez USB-C, ale żeby ten też różnił się w ramach portfolio jednego producenta? Tak jest u Samsunga, którego przejściówka od Galaxy Tab S5e nie zadziała z Galaxy Note10. Tym sposobem osoby, które myślały, że będą miały dwa tego typu akcesoria muszą zweryfikować swoje podejście.

Zobacz też: Dlaczego Samsung Galaxy Note10 nie ma gniazda słuchawkowego?

Z czego może wynikać różnica w tym przypadku? Podejrzenia kierowane są w stronę specjalnego przetwornika dźwięku w Galaxy Note10, który naturalnie dostarcza lepszą jakość, ale też wymaga dodatkowej obsługi, jeśli chcemy ją przenieść na tradycyjne słuchawki ze złączem Jack 3,5 mm. Takie zamieszanie dodatkowo sprawia, że brak przewodów jest po prostu… wygodniejszy.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy