Dzisiaj Paweł informował Was o odkryciu funkcji OCR w Google Lens, a tymczasem Amerykanie nie mają zamiaru ukrywać tego, co planują. Otóż wspomniana nowość trafia też do Zdjęć Google, które teraz pozwolą zdecydowanie łatwiej przeszukiwać bibliotekę, jak i… kopiować tekst z fotografii. To naprawdę nietypowe jak na Google i na pewno nie mam na myśli nowych rozwiązań, a po prostu tak szybkie potwierdzanie swoich planów.

Zdjęcia Google z rozpoznawaniem tekstu na fotografii

Widoczny powyżej tweet potwierdza, że już na początku września mamy oficjalnie poznać funkcję, która pozwoli nam wyszukiwać zdjęcia według tekstu na nich. Niemniej przedstawiony przykład z przepisywaniem hasła Wi-Fi jest wręcz genialny, ale oczywiście to niejedyne zastosowanie OCR. Zgodnie z zapowiedzią, będziemy też mogli wyszukiwać teksty na zdjęciach. Wpisując daną frazę w dedykowane pole, algorytm przejrzy nie tylko nazwy plików, ale również potencjalne napisy na zdjęciach.

zdjecia google wyszukiwanie tekstu fotografia

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T Pro już jest dostępny w Europie!

Naturalnie nie spodziewajmy się, że funkcja od razu zadebiutuje w Polsce i będzie działać bezbłędnie. W przypadku algorytmów, które odczytują tekst ze zdjęć, wiąże się to z pewnymi wyrzeczeniami, które oczywiście z każdym dniem są mniej zauważalne. To za sprawą sztucznej inteligencji, która stale poprawia pracę poszczególnych programów. Mimo wszystko na początku powinniśmy oczekiwać poprawnej współpracy z dużymi, drukowanymi literami i podstawowymi czcionkami.

Źródło: GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.