ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bezprzewodowe ładowanie Huawei Mate 30

Huawei ujawnia termin premiery Kirina 990 – seria Mate 30 jednak wcześniej?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Czy Huawei nadal dąży po fotel lidera mobilnego rynku? Niewątpliwie taki jest cel tego producenta, w końcu potęgi Chin już raczej nikt nie powstrzyma. Mimo że wojna z USA nadal trwa, ci wydłużają zawieszenie broni, ale kwestie polityczne zostawmy z boku. Skupmy się na technologii. W tym wypadku czekamy na nowy układ Kirin 990, który będzie wyznaczał flagowe modele Huawei i Honor przez kolejne 12 miesięcy z Mate 30 i Mate 30 Pro na samym początku. Firma zdecydowała się oficjalnie zapowiedzieć termin premiery swojej najmocniejszej jednostki.

Huawei Mate 30 oficjalnie 9 września? Na pewno Kirin 990

Z oficjalnych informacji możemy głównie wskazać, że wszystko będzie szybsze, mocniejsze i będzie pozwalać na zdecydowanie więcej. Teraz dodajmy do tego, że Kirin 990 oficjalnie ujrzy światło dzienne 6 września. Mało? W takim razie zajrzyjmy do plotek. Naturalnie będzie to układ wykonany w litografii 7 nm (EUV), co ma pozwolić na osiągnięcie do 20% wyższej wydajności względem Kirina 980. Naturalnie też rdzenie będą zużywały mniej energii. Inne plotki wskazują, że Kirin 990 w końcu pozwali na nagrywanie filmów w 4K i 60 klatkach na sekundę. Jak to Huawei, to nie może po prostu zabraknąć dedykowanego procesora do sztucznej inteligencji.

Zobacz też: Android Q to Android 10!

Z racji, że wcześniej jeden z reprezentantów Huawei wspominał, że Kirin 990 zostanie przedstawiony równocześnie z pierwszym urządzeniem, który wykorzysta moc tego układu, to od razu do głowy przychodzi seria Mate 30. Wcześniej była mowa o innym terminie (19 września). Czy to oznacza, że Chińczycy kłamią? Niekoniecznie, bo ten termin może okazać się lokalną, rosyjską premierą. Jednak czy to Mate 30 i Mate 30 Pro zostaną pokazane 6 września? Może to jednak będzie Mate X? Teoretycznie możliwości jest wiele, ale ostatecznie składany Huawei ma być pokazany później.

Źródło: GSM Arena, Huawei

Sprawdź najnowsze wpisy