Wczoraj Google oficjalnie przedstawiło nazwę nowej wersji swojego systemu. Jak się okazało, system określany dotychczas mianem Androida Q to tak naprawdę Android 10. Wczoraj z kolei w sieci pojawił się filmik, który pokazuje wspomnianą wersję systemu działająca na Galaxy S10.

Tak na Galaxy S10 wygląda Android 10 z OneUI 2.0

Android 10 nie został jeszcze oficjalnie wypuszczony, jednak to co możecie zauważyć na powyższym filmiku, to najprawdopodobniej jego wersja rozwojowa. Co więcej, dzięki podlinkowanemu wideo możecie także zapoznać się z nową wersją Samsungowej nakładki, a mianowicie OneUI 2.0. Oczywiście podobnie jak z Androidem 10, nie jest to oficjalna wersja, a rozwojowa. Oznacza to więc, że do premiery może się wiele zmienić w kontekście obecnych funkcji jak i samego designu. Skoro już przy temacie funkcji i designu jesteśmy, to od razu należy zaznaczyć, że nie ma co spodziewać się spektakularnych zmian czy nowości. Na filmiku widzimy, że przeprojektowana m.in. pasek skrótów, a w kwestii nowych funkcji – z systemem zintegrowano gesty z zewnętrznej aplikacji One Hand Operation+, którą Samsung wypuścił jakiś czas temu.

Zobacz także: YouTuberzy LGBTQ pozywają platformę. „Nie mogą nam tego robić”

Ostateczna, oficjalna wersja Androida 10 powinna zadebiutować w najbliższych tygodniach. Z racji na fakt, że OneUI 2.0 to autorska nakładka Samsunga, to trafi ona do właścicieli wybranych smartfonów producenta wraz z aktualizacją do Androida 10. Niestety nie wiemy jeszcze dla jakich modeli urządzeń zostanie wypuszczony opisywany update. Co więcej, nie wiemy nawet kiedy. Miejmy jednak nadzieje, że pierwsze smartfony Samsunga załapią się na aktualizację jeszcze w tym roku.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.