W tym roku wybrani producenci smartfonów postanowili zaistnieć w nowej dla siebie roli. Najpierw poznaliśmy Honor Vision, który nie tylko jest pierwszym urządzeniem na platformie Harmony OS, ale też pierwszym telewizorem w portfolio Chińczyków. OnePlus również zamierza wkroczyć na nowy dla siebie rynek i wiemy już między innymi, że OnePlus TV zaoferuje ekrany QLED. Jednak dzisiaj do Sieci trafiła kolejna część specyfikacji tego telewziora.

OnePlus TV z MediaTekiem na pokładzie, ale ta część specyfikacji nie powinna odstraszać

Pamiętajcie, że mówimy o telewizorze, a nie smartfonie, więc obecność MediaTeka nie powinna nikogo przerażać. Szczególnie że ta konkretna jednostka korzysta z całkiem udanego układu graficznego Mali-G51 MP3. Niech też nie odrzuca Was rozdzielczość FullHD — jak autor tweeta zaznaczył, jest to związane z ograniczeniem Android TV. Naturalnie różnice pomiędzy przekątną ekranu, a tych ma być trzy (43, 55 lub 65 cali), nie powinna mieć wpływu na tę specyfikację. Co prawda powyżej zapewne widzimy zrzut ekranu z tej najmniejszej propozycji, która ma być dostępna wyłącznie w Indiach. Świadczy o tym też nazwa kodowa dosa, która została już bezpośrednio powiązana z tym państwem.

Zobacz też: Google Go jest już na całym świecie!

Wspomniałem na początku, że Honor również pokazał swój telewizor. Jednak przewaga OnePlus TV sprowadza się do tego, że Vision nieprędko opuści Chiny. Z kolei matematyczna firma od razu ma zaoferować swoją propozycję na wielu rynkach. Premiera już we wrześniu.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.