Na początku tego tygodnia wyciekł nowy patent od Sony. Wraz z projektem nieokreślonego urządzenia, który pojawił się online. Wszystko wskazuje na fakt, że może to być projekt zestawu PlayStation 5 dev. Jednak wiele sugeruje, że może to być ostateczny projekt konsoli. Na swoim profilu na Twitterze, starszy artysta Codemasters Matthew Stott potwierdził, że przeciek jest projektem PlayStation 5 devkit. Wskazał również na fakt, że może to być nawet ostateczny wygląd konsoli. Paliwa do ognia dodaje fakt, że Stott usunął tweeta wkrótce po jego zamieszczeniu.

Wygląd PlayStation 5

Wygląd PlayStation 5

Jak widać, konsola jest bardzo… ciekawa. Śmiało można ją nazwać retrofuturystyczną. Właśnie tak sobie ludzie wyobrażali nowoczesny sprzęt w latach 80-tych. Mam cichą nadzieję, że to jednak żart firmy, która nie chce zdradzić faktycznego wyglądu konsoli, serwując nam takie wycieki w celu zmylenia tropu. Ktoś w Sony musi się naprawdę dobrze bawić, rozsyłając takie projekty. Możliwe jednak, że faktycznie konsola właśnie w takiej formie trafi do sprzedaży. Oby nie…

Zobacz też: Google ograniczy funkcje społecznościowe YouTube

Informacje o PlayStation 5 nie są jeszcze w pełni ujawnione. Według plotek nastąpi to w lutym. Wtedy też Sony zorganizuje nowe spotkanie PSX, aby pokazać zarówno konsolę, jak i gry, które są obecnie w trakcie opracowywania. Potwierdzono też niektóre informacje o konsoli. Wiemy, że procesor będzie oparty na trzeciej generacji AMD Ryzen, a procesor graficzny będzie wspierał ray tracing.

Procesor jest oparty na trzeciej generacji linii Ryzen firmy AMD. Składa się na niego osiem rdzeni nowej mikroarchitektury 7 nm Zen 2 firmy. Procesor graficzny, niestandardowy wariant rodziny Radeon Navi, będzie obsługiwał ray tracing, technikę, która modeluje przemieszczanie się światła, symulując złożone interakcje w środowiskach 3D.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.