ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec Smash Z

Oto idealna konsola przenośna dla gracza PC

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Uwielbiam konsole przenośne. Na dłuższe wyjazdy zawsze zabieram ze sobą swojego new 3DS od Nintendo. Lubię też zagrać od czasu do czasu w tytuły z PC. Wtedy stawiam na GPD Win. Jest to tak naprawdę mały komputerek klasy UMPC z Windowsem na pokładzie i zintegrowanym padem. Producent stworzył także wyższą wersję o większej wydajności, czyli GPD Win 2. Ich największą wadą jest jednak zastosowana technologia. W tak małym urządzeniu trudno o dedykowaną kartę graficzną. Natomiast integry od Intela nie grzeszą wydajnością. Tu jednak pojawia się Smach Z. Komputer w kształcie i rozmiarze konsoli przenośnej oparty na platformie AMD z grafiką Vega 11.

Smach Z

Podczas Gamescom 2019 firma przedstawiła swoją konsolę, która powstała w ścisłej współpracy z AMD. Dlatego też udało się w urządzeniu zmieścić procesor AMD Ryzen Embedded V1807B. Jest to stosunkowo wydajna jednostka, której największym atutem jest obecność zintegrowanego układu graficznego Vega 11. Jest to najmocniejsza integra, którą oferuje AMD. Sam mam go w swoim PC, ponieważ używam Ryzena 5 2400G. Grafika ta umożliwia granie w Wiedźmina 3 na niskich ustawieniach w rozdzielczości Full HD powyżej 30 FPS. Jest to więc bardzo wydajny układ jak na integrę, chociaż należy oczekiwać, że w Smach Z będzie on niżej taktowany. Współpracować ma on z 32 GB RAM.

Zobacz też: Xiaomi poszukuje wybrańców, aby pokazać im możliwości 5G

Niestety, producent nie pochwalił się jego taktowaniem ani trybem pracy pamięci operacyjnej. W przypadku APU grają one kluczową rolę. Vega 11 rozwija skrzydła, dopiero kiedy kości są taktowane powyżej 3000 MHz, a pamięć pracuje w trybie Dual-Channel. Jeśli zaś chodzi o przestrzeń na gry, to za nią odpowiada 480 GB SSD. Możliwe więc będzie uruchamianie nawet najnowszych gier AAA. Jednak na niskich detalach i w rozdzielczości HD. To jednak nie stanowi tak dużego problemu na miniaturowym ekranie konsolki. Ta oczywiście będzie pracowała pod kontrolą Windowsa 10. I właśnie gry z tej platformy na niej będzie można uruchomić, a także inne programy na ten system. Żywotność baterii może wynosić od 2 do 5 godzin, zależnie od tytułu. Natomiast ładowanie ma trwać zaledwie 45 minut. Smach Z nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Jednak biorąc pod uwagę, że firma zaprezentowała już w pełni sprawny prototyp to ta powinna mieć miejsce już niedługo.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy