Nintendo w zeszłym miesiącu po cichu wprowadziło zaktualizowaną wersję konsoli Nintendo Switch. Obiecało przy tym znacznie dłuższą żywotność baterii. Teraz, gdy system wreszcie trafia na sklepowe półki, otrzymujemy pewne realne dane na temat tego, jakiego rodzaju usprawnień kupujący mogą się spodziewać. Trzeba przyznać, że są one dość obiecujące.

Nowy Switch

Nowy Switch 

Według pierwszych testów podczas rozgrywki w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, starsza wersja była w stanie działać przez trzy godziny i pięć minut na 50% jasności ekranu. Odświeżony Switch natomiast pozwolił grać przez pięć godzin i dwie minuty. Jest to wzrost o 63 procent względem poprzednika. Po zwiększeniu jasności ekranu do 100% różnica była jeszcze wyraźniejsza. Oryginalny Switch wyłączył się po dwóch godzinach i dwudziestu pięciu minutach. Natomiast nowy model przetrwał dłużej, bo cztery godziny i osiemnaście minut. Jest to poprawa o 78%.

Zobacz też: Huawei Nova 5T u nas będzie należał do marki Honor

To jednak nie wszystko. Nowy Switch także mniej się nagrzewa. W publikacji zaobserwowano maksymalną temperaturę wentylacji w starszym wariancie w docku wynoszącą 54 °C. W przypadku nowszego jest ona niższa o 4 stopnie i wynosi 50°C. Poza dockiem różnica między nimi wynosiła 2°C, czyli odpowiednio 48°C i 46°C. Zauważono także niewielki wzrost wydajności i szybkości ładowania gier. Konsola zawdzięcza to nowej wersji Nvidia Tegra X1, która zostałą wykonana w procesie litograficznym 16 nm. Dla porównania wcześniejsza wersja układu była wykonana w 20 nm. To tłumaczy niższe temperatury, niższe zużycie energii oraz możliwość osiągnięcia nieco lepszych osiągów. Jeśli zaś chodzi o szybkość ładowania się gier, to zawdzięczamy to nowym układom pamięci operacyjnej LPDDR4X.

Jak odróżnić?

Najprostszym sposobem odróżnienia nowego Switcha od starego modelu jest pudełko z produktem. Nowszy Switch jest sprzedawany w opakowaniach detalicznych z czerwonym tłem. Można również sprawdzić numer seryjny na pudełku — nowy wariant zaczyna się od XKW. Różny jest także numer seryjny. Nowy to HAC-001(-01) — stary model nie zawiera modelu (-01).

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.