Acer_Iconia_Tab_A500

Rynek tabletów z systemem Android jest na etapie dynamicznego rozwoju – stale przybywa kolejnych modeli, zwiększa się również zapotrzebowanie na takie urządzenia. Ostatnia decyzja Acera zaskoczyła jednak wiele osób.

Pierwsze tablety z systemem Android były dalekie od ideału – nie brakowało problemów zarówno ze strony sprzętowej, jak i samego oprogramowania. Każdy kolejny miesiąc przynosi jednak widoczny progres, a to przekłada się na coraz większe zapotrzebowanie ze strony klientów. Logiczne jest więc to, że dostawy urządzeń powinny być stale zwiększane.

Tymczasem dzieje się zupełnie inaczej. Acer ogłosił ostatnio, że w najbliższym czasie zmniejszona zostanie zarówno produkcja tabletów, jak i ich eksport na pozostałe rynki. Redukcja ma wynieść nawet 50 proc. obecnego poziomu produkcji, więc jest to bardzo znacząca zmiana.

Naturalnie od razu nasuwa się pytanie czy decyzja jest związana z wewnętrzną sytuacją, jaka panuje w firmie, czy może to początek poważniejszych zmian, spowodowanych brakiem możliwości realnej konkurencji z najpopularniejszym tabletem na rynku, jakim jest iPad.

źródło: bgr

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula