ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android – aktualności

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

Ze względu na fundamentalne zmiany na stronie oraz nowe telefony które dotarły do naszych testów, na naszym portalu prze kilka dni mogło brakować najnowszych informacji. Teraz spróbujemy to nadrobić i opisać najistotniejsze wydarzenia.

Samsunga Galaxy (i7500) w O2

Premiera Samsunga Galaxy (i7500) ma odbyć się jeszcze w czerwcu u francuskiego operatora O2. Telefon dosępny będzie na raty w usłudze O2 My Handy łącznie za 437,50€. Dodatkowo O2 proponuje dla telefonu trzy rodzaje pakietów transmisji danych: 5GB za 25€, 200MB za 10€ i najmniejszy 30MB za 5€.

Sony Walkman z Androidem

Sony ma zamiar odświeżyć nieco swoje muzyczne odtwarzacze WALKMAN i wdrożyć w nie system Android. Podyktowane jest to prawdopodobnie wciąż przegrywanym pojedynkiem z Apple w tym segmencie rynku. Cechy Androida które przyciągają Sony to fakt że jest darmowy, świetnie współpracuje z ekranem dotykowym oraz łatwo jest go dostosować do potrzeb producenta.

Nowości z targów Complutex

Invetec IAC to najnowszy telefon zaprezentowany w czasie targów Complutex 2009. Telefon wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4 cale, wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz układ Freescale ARM Cortex A8 1HGz.
Oprócz tego na targach można było zobaczyć również najnowszy tablet UMPC: Kinpo Thin Client wyposażony oczywiście w Android OS oraz 7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 i procesor Freescale.

Plany Acera i HP

Acer i HP mają w planach stworzenie laptopów obsługujących dwa systemy operacyjne – Microsoftu i Google. Ma to być z jednej strony zabezpieczeniem przed ewentualnym „niewypałem” Androida w tego typu urządzeniach, z drugiej zaś zwiększać możliwości urządzenia. Tak czy inaczej netbooki te nie będą należały do najtańszych ze względu na drogą licencję systemu Windows.

Plany Garmin-Asus

Garmin-Asus zapowiedział prezentację swojego urządzenia pracującego z systemem Android na początek 2010 roku. Przy okazji możemy być pewni że do tej pory ukaże się program do nawigacji „z prawdziwego zdarzenia”.

Stanowisko LG

LG oficjalnie potwierdził swoje stanowisko co do swoich urządzeń pracujących na Google OS. Na 12 zaprezentowanych do końca 2009 roku smartphonów jeden z nich ma pracować na Androidzie.

Appcelerator Titanium

Ruszyła faza beta projektu Appcelerator Titanium. Dzięki niemu pisząc aplikację na jeden mobilny system dostępna ona będzie również na inne popularne platformy. Póki co całość projektu opiera się na współpracy Androida i OS X na skutek czego już niebawem możemy spodziewać się dość dużego wysypu aplikacji. Więcej na stronie projektu: www.appcelerator.com

Symantec zrobi antivirusa

Fakt o zbliżającym się wdrożeniu Androida do netbooków działa motywująco dla firmy Symantec specjalizującej się w AntiVirusach. Producent zapowiada wypuszczenie odpowiedniego programu gdy tylko zwiększy się liczba użytkowników oraz złośliwego oprogramowania.

Skomentuj na Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy