nvidia-shield

 

Mobilne konsole do gier są już coraz rzadziej spotykane – ich czas świetności dawno przeminął na rzecz smartfonów i wielu akcesoriów do nich umożliwiających przemianę w tego typu centrum rozrywki. Jednak wszystko wskazuje na to, że Nvidia wciąż chce wzbudzić ten segment rynku.

 

Jeden z największych producentów kart graficznych również mocno inwestuje w mobilny rynek. W przypadku mobilnych konsol do gier, reprezentantem „Zielonych” jest Shield, który przez swoją ograniczoną dostępność w Polsce nie zrobił furory. Jednak wszystko wskazuje na to, że amerykańska firma szykuje już następcę dla tego urządzenia i tak oto dzięki AnTuTu poznaliśmy prawdopodobną specyfikację Shielda 2:

 

nvidia tegra k1 shield 2

 

Układ Tegra K1 jest obecnie najwydajniejszą propozycją według większości benchmarków (w tym także AnTuTu). Nowa konsola Nvidii dodatkowo ma korzystać z 4 GB RAM’u, a dla użytkownika zostanie przeznaczona wbudowana pamięć 16 GB. O ile ten drugi element nie jest dzisiaj ogromną wartością to pierwsza wymieniona liczba pokazuje, że 64-bitowa architektura K1 może zostać w pełni wykorzystana. Kolejnym zaskoczeniem jest rozdzielczość wyświetlacza, ale ta może w rzeczywistości być bardziej „tradycyjna” ze względu na chociażby pasek wirtualnych klawiszy.

 

Wszystko póki co wygląda interesująco, ale należy pamiętać, że Nvidia nie słynie z dobrego wsparcia swoich produktów i tym samym chociażby posiadacze One X narzekają na brak aktualnego oprogramowania pomimo że to stosunkowo świeży flagowy model HTC.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.