google-hangouts-ios-android-chrome-jpg-640x312

 

Google nie przystaje z aktualizowaniem swoich aplikacji. Dziś uraczyło nas sporą porcją nowości w ich komunikatorze Hangouts. Dodano m.in. bardzo wyczekiwane połączenie konwersacji prowadzonych przez SMS-y z wiadomościami Hangouts. Ale zmian jest jeszcze więcej.

 

hangouts2

 

Zacznijmy od wspomnianego przeze mnie wyżej połączenia dwóch strumieni konwersacji, ponieważ była to funkcja wyczekiwana od czasu dodania obsługi SMS-ów do Hangouts. Wszystkie wiadomości z konkretną osobą mamy od teraz dostępne w jednym oknie. Od nas zależy, w jaki sposób wyślemy wiadomość. Wyboru dokonujemy za pomocą przycisku znajdującego się w lewym dolnym rogu ekranu.

 

hangoutswybor

 

Zmian doczekała się także lista kontaktów, w której od teraz najpierw wyświetlane są osoby, z którymi wcześnie prowadziliśmy konwersację, a dopiero potem kontakty zapisane w naszym telefonie czy tablecie.

 

hangouts3

 

 

Dodano także widżet, który pozwoli nam na znacznie szybszy dostęp do Hangouts z poziomu naszego pulpitu.

 

hangoutswidget

 

 

Z mniejszych zmian warto wspomnieć wyróżnienie wysłanych przez nas wiadomości kolorem zielonym, co wcześniej było dostępne dla użytkowników Hangouts na iOS. Zmieniono także dźwięk powiadomienia informującego o odpowiedzi w konwersacji.

 

Jeśli nie możecie jeszcze pobrać aktualizacji do wersji 2.1, to jesteście zmuszeni cierpliwie poczekać. Wkrótce powinna być ona dostępna na wszystkich urządzeniach.

 

Źródło: Google+, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski