Ostatnie raporty sugerują, że Xiaomi Mi MIX 4 zadebiutuje w Chinach już w przyszłym miesiącu. Teraz gdy zbliża się premiera smartfona, pojawiają się na jego temat coraz ciekawsze informacje. Źródło z Chin podzielio się kluczowymi danymi technicznymi urządzenia. Wyciek nie ujawnia rozmiaru wyświetlacza Xiaomi Mi MIX 4. Mimo to stwierdza, że będzie on wyposażony w zakrzywiony ekran, który będzie obsługiwał rozdzielczość 2K.

Xiaomi Mi Mix 4 108 Mpix

Xiaomi Mi Mix 4 108 Mpix

Sercem telefonu będzie Snapdragon 855 Plus, który będzie wspierany przez 12 GB pamięci operacyjnej. Jeśli chodzi o pamięć masową, to na brak miejsca nikt nie powinien narzekać. Smartfon będzie miał do dyspozycji aż 1 TB przestrzeni. Kości pamięci będą obsługiwały standard UFS 3.0. Jeśli chodzi o zasilanie, to ma za nie odpowiadać bateria o pojemności 4500 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania do 30 W. Nie zabraknie także wsparcia dla bezprzewodowego ładowania.

Zobacz też: Data premiery Redmi Note 8 oficjalnie potwierdzona

To wszystko nie robi tak dużego wrażenia, jak to, co znajdziemy z tyłu. Xiaomi Mi MIX 4 będzie wyposażony w poczwórny aparat fotograficzny. Główny moduł zaoferuje rozdzielczość 108 Mpix. Tak, pierwsze smartfony z aparatami 64 Mpix jeszcze nie weszły na rynek, a Xiaomi już pracuje nad urządzeniem o znacznie większej rozdzielczości. Będzie on wspierany przez 16 Mpix obiektyw szerokokątny, 12 Mpix teleobiektyw o nieznanym powiększeniu i czujnik głębi. Przeciek nie mówi nic o aparacie selfie. Pozostałe cechy Xiaomi Mi MIX 4 wymienione w przecieku to port Jack 3,5 mm obsługa NFC. Przeciek informuje także, że obudowa smartfona będzie ceramiczna. Pamiętajmy jednak, że to tylko nieoficjalne informacje. Nie wiadomo więc czy są prawdziwe.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.