ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
UL Benchmarks blokuje MediaTeka

To już pewne – Redmi Note 8 może nie cieszyć się taką popularnością, co poprzednik

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pogłoski o tym krążyły już od dawna. Wielu ludzi jednak miało nadzieję, że nie są one prawdziwe. Przyznam, że sam liczyłem na to, że powielam fake newsy. Niestety, ale okazało się, że to jednak prawda. MediaTek na swoim oficjalnym profilu na chińskim portalu społecznościowym weibo właśnie udostępnił post. Ogłosił w nim, że Helio G90T znajdzie się w Redmi Note 8. Jeśli jesteście zawiedzeni, to witam w klubie. Mam jednak nadzieję, że moje złe doświadczenia z układami tego producenta w przeszłości zaburzają mój obraz jego obecnych konstrukcji. A Redmi Note 8 dzięki niemu wzbije się na wyżyny.

Redmi Note 8 z Helio G90T

Redmi Note 8 z Helio G90T

Pod koniec lipca MediaTek wypuścił na rynek układy Helio G90 i Helio G90T. Po ich premierze dyrektor generalny Redmi Lu Weibing ujawnił za pośrednictwem Weibo, że firma wypuści na rynek smartfon napędzany przez Helio G90T w przyszłości. Od tego czasu po sieci krążyły spekulacje, że Redmi Note 8 lub Note 8 Pro mogą być wyposażone w ten układ. Oficjalne potwierdzenie pochodzi od MediaTek. Na swoim profilu Weibo firma ujawniła, że Helio G90T napędza Redmi Note 8, który zadebiutuje 29 sierpnia.

Zobacz też: Redmi Note 7 w 7 miesięcy od premiery osiągnął kolejny kamień milowy

Plakat wydany przez MediaTek stwierdza, że Redmi Note 8 i Note 8 Pro będą zasilane przez Helio G90T. Decyzja ta była oczywista z konkretnego powodu: Redmi Note 8 Pro ma być wyposażony w aparat 64 Mpix. Z obecnych na rynku układów ze średniej półki tylko G90T obsługuje taką rozdzielczość. Oznacza to, że Redmi Note 8 w wersji podstawowej może dostać inny układ. Jednak, jako że ten smartfon również jest na plakacie MediaTeka to możliwe, że dostanie Helio G90.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy