Microsoft zachowa wyłączność dla Xboxa

Microsoft nie zamierza udostępniać swoich gier konkurencji

Paweł Maretycz Newsy 21-08-2019

Microsoft już od dawna publikuje swoje gry u konkurencji. Robi to, od kiedy kupił Minecraft od Mojang lata temu. Firma ogłosiła także, że Ori i The Blind Forest: Definitywne Edition zawitają na Nintendo Switch w przyszłym miesiącu. Jednakże nie oznacza to, że należy się spodziewać, aby rozszerzyć to na inne gry wykonane przez Xbox Game Studios.

Microsoft zachowa wyłączność dla Xboxa

Microsoft zachowa wyłączność dla Xboxa

Przedstawiciel Microsoftu dość jasno się wypowiedział na temat przenoszenia gier z ich studia na platformy konkurencji:

Miniony rok był dla nas ekscytującym czasem, ponieważ podwoiliśmy wewnętrzne kreatywne zespoły tworzące studia gier na konsole z rodziny Xbox. W miarę jak te nowe studia weszły w życie, byliśmy świadomi pewnych istniejących zobowiązań wobec innych platform i będziemy je honorować. Jednak w przyszłości te skupią się one na tworzeniu gier wyłącznie na nasze platformy. Nie planujemy dalszego rozszerzania naszych ekskluzywnych gier na inne konsole. Nadal głęboko wierzymy w grę wzajemną i rozwój gier z odpowiednią elastycznością dla programistów, aby zapewnić uczciwe i przyjemne doświadczenie.

Zobacz też: Rowery miejskie IV generacji: Początek rowerowej rewolucji

W nieco pokrewnych wiadomościach, prezes Sony Worldwide Studios, Shawn Layden zaskoczył wszystkich kilka dni temu, kiedy to ujawnił niektóre z ich pierwszoplanowych tytułów, które rzeczywiście mogły skorzystać z szerszej bazy instalacyjnej. Odnosił się on jednak konkretnie do gier wieloosobowych, ponieważ te, które często rozwijają się, gdy są dostępne dla dużych społeczności graczy. Krótko mówiąc, nie zbliżamy się jeszcze do wielkiego marzenia o jednej platformie dla gier dla wszystkich.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x