fałszywe serwisy VPN

Kopia popularnego VPN służyła do rozpowszechniania złośliwego kodu

Newsy

Hakerzy zawsze stosują nowatorskie sposoby implantacji złośliwego oprogramowania na komputerach ludzi. W tym przypadku mamy klonowanie popularnej strony internetowej VPN w celu rozprzestrzenienia trojana bankowego.
Naukowcy z laboratorium antywirusowego Doctor Web odkryli, że przestępcy stworzyli stronę internetową, która była kopią strony należącej do wirtualnej sieci prywatnej NordVPN. Ta niedostępna obecnie strona była prawie identyczna z oficjalną stroną nordvpn.

Uważajcie na fałszywe serwisy VPN

fałszywe serwisy VPN

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Aby uczynić tę sklonowaną stronę internetową bardziej wiarygodną i pomóc jej w przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa przeglądarki, posiadała ona ważny certyfikat SSL. Został on wydany przez organ ds. otwartego certyfikatu Let’s Encrypt. Odwiedzający fałszywą stronę internetową zostali poproszeni o pobranie klienta NordVPN. Prawdziwy program został zainstalowany, aby uniknąć podejrzeń. Jednak obok niego został pobrany trojan bankowy Win32.Bolik.2, który zainfekował system użytkownika.

Trojan Win32.Bolik.2 jest ulepszoną wersją Win32.Bolik.1 i ma cechy wieloskładnikowego wirusa polimorficznego pliku. Korzystając z tego złośliwego oprogramowania, hakerzy mogą wykonywać zastrzyki internetowe, przechwytywanie ruchu, keylogging i kradzież informacji z różnych systemów bank-klient.

— wyjaśnia raport Doctor Web.

Zobacz też: Huawei kupi czipy 5G od MediaTeka? Wiele na to wskazuje

Dyrektor ds. public relations NordVPN, Laura Tyrell, wydała następujące oświadczenie dla Bleeping Computer:

Oszuści internetowi uwielbiają udawać zaufane firmy, gdy próbują oszukać swoje ofiary. Ponieważ NordVPN jest bardzo zaufaną firmą zajmującą się bezpieczeństwem online, oszuści udają, że są również nami. Robią to, aby ukraść pieniądze użytkowników lub zainfekować ich komputery złośliwym oprogramowaniem. Zawsze dokładnie sprawdzaj informacje, jeśli masz nawet najmniejsze podejrzenia. Ponadto, nigdy nie podawaj danych osobowych, które nie mają żadnego związku z naszymi usługami. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze skontaktuj się z NordVPN poprzez jeden z naszych oficjalnych kanałów.

Na szczęście niebezpieczna strona została już zdjęta. Nie oznacza to jednak, że kolejna jej wersja nie pojawi się w przyszłości. Dlatego warto się mieć ciągle na baczności.

Źródło: TechSpot


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x