Bill i Melinda Gates obiecali się dogadać

Netflix pracuje nad filmem dokumentalnym o założycielu Microsoftu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Minęło prawie 20 lat, odkąd Gates ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Microsoft w styczniu 2000 roku. W tym samym roku wraz z żoną założył Fundację Billa i Melindy Gates, łącząc trzy fundacje rodzinne. Przy wsparciu Warrena Buffetta, Gates pomógł uruchomić fundację Giving Pledge w 2010 roku, która zachęca pary i osoby prywatne, aby zobowiązały się do przekazania co najmniej połowy swojej własności netto na cele dobroczynne.

Bill Gates w dokumencie od Netflixa

Bill Gates w dokumencie od Netflixa

Gates powiedział, że nakręcenie filmu dokumentalnego w trakcie rozwiązywania niektórych naprawdę trudnych problemów świata może wydawać się sprzeczne z intuicją. Ma on jednak nadzieje, że będzie on dla wielu natchnieniem.

Mam nadzieję, że ten dokument sprawi, że ludzie będą optymistycznie nastawieni do rozwiązywania wielkich problemów.

— powiedział Gates.

W przyszłym miesiącu Netflix planuje premierę trzyczęściowego filmu dokumentalnego, który analizuje życie współzałożyciela Microsoftu, Billa Gatesa, który próbuje rozwiązać niektóre z największych problemów świata.

Zobacz też: Samsung skupi się na ekranach QD-OLED

Film bada, jak wyglądało życie Gatesa w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Guggenheim powiedział, że nie chce zrobić pracy promocyjnej na temat założyciela Microsoftu. Zamierza raczej się skupić na trudniejszych kwestiach, o których nikt nie chce myśleć. Należą do nich między innymi energia jądrowa i kanalizacja. Guggenheim dodał, że jego prace są czasem postrzegane jako dotyczące spraw przyziemnych. Jednak dla niego są one związane przede wszystkim z fascynującymi ludźmi.

Bill Gates zawsze był fascynującą postacią. Jednak tym, co sprawia, że jest teraz tak interesującą osobą, to sposób, w jaki jego optymizm i pragmatyzm napędzają jego podejście do rozwiązywania problemów.

— Powiedział Guggenheim.

Dokument będzie nosił tytuł: Wewnątrz Mózgu Billa: Dekodowanie Billa Gatesa. Jego premiera jest planowana na 20 września. Ma się on składać z trzech części.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy