Samoreplikujące się satelity

NASA przygotowuje misję na Europę. Będzie tam szukać życia

Newsy

NASA potwierdziła, że misja na Europę, jeden z księżyców Jowisza, rzeczywiście się odbędzie. Misja była początkowo przygotowywana od 2017 roku. Teraz NASA zapowiedziała, że przejdzie do kluczowego etapu finalizowania projektu misji, co doprowadzi do faktycznego zbudowania statku kosmicznego, który odbędzie podróż, oraz ładunku użytecznego, jaki będzie przewoził na pokładzie. Celem misji, która nosi kryptonim Europa Clipper, jest ustalenie, czy lodowaty naturalny satelita orbitujący na orbicie Jowisza mógłby podtrzymać życie. Kolejnym ważnym celem jest zbadanie, czy może on być kolonizowalny, oraz czy nadaje się do zamieszkania. Ponadto z pewnością dowiemy się więcej na temat Europy dzięki bliższej i osobistej eksploracji.

NASA będzie szukać życia na Europie

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jeśli interesują Was dokładne cele tej misji oraz trudności, z jakimi przyjdzie się mierzyć w jej trakcie oraz więcej na temat samej Europy to zachęcam do zapoznania się z powyższym filmem od Astrofazy. Dodatkowo, jeśli interesuje Was kosmos, to gorąco polecam ten kanał. Tam poznacie szczegóły na temat misji przedstawione przez kogoś, kto jest z kosmosem za pan brat. W skrócie dodam jedynie, że Europa jest jednym z 79 znanych księżyców orbitujących wokół gazowego giganta. Jest szóstym co do wielkości w całym układzie słonecznym. Ustępuje jednak naszemu, jednak w przeciwieństwie do niego jego powierzchnia składa się głównie z lodu wodnego. Niektórzy naukowcy uważają, że może mieć ocean wodny tuż pod tą lodową skorupą i że jeśli ten ocean istnieje, to może być jednym z lepszych miejsc w naszym układzie słonecznym do znalezienia życia.

Zobacz też: Spotify dodaje ochronę rodzicielską

Celem NASA dla tej misji jest wystrzelenie jej już w 2023 roku. Choć system startowy SLS będzie musiał być gotowy do tego czasu, aby tak się stało. Wydłużona linia czasowa, czyli okres, w którym można wystrzelić rakietę w kierunku celu, pozwala na wprowadzenie stanu gotowości do startu do 2025 roku. To wydaje się nieco bardziej realistyczne, biorąc pod uwagę obecny stan gotowości do rozpoczęcia misji.

Źródło: Techcrunch, Astrofaza


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x