ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi Note 9 coraz bliżej

Data premiery Redmi Note 8 oficjalnie potwierdzona

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xiaomi potwierdziło, że Redmi Note 8 oraz Redmi Note 8 Pro zadebiutują podczas konferencji pierwotnie poświęconej telewizorowi marki. Ta odbędzie się 29 sierpnia. Poniższy plakat pokazuje, że Redmi Note 8 Pro jest wyposażona w poczwórny aparat. Jego główny moduł ma mieć rozdzielczość 64 Mpix. Słuchawka posiada atrakcyjną zieloną obudowę, która wskazuje, że seria Redmi Note 8 pojawi się na rynku w nowej kolorystyce. Redmi Note 7 nosił wewnętrzną nazwę Little King Kong. Prezes Xiaomi Lei Jun ujawnił, że Redmi Note 8 nosi kryptonim cztery strzały małego diamentu. Oczekuje się, że seria 8 dostarczy najwyższej jakości funkcje w przystępnej cenie.

Data premiery Redmi Note 8

Data premiery Redmi Note 8

Wróćmy jednak do konfiguracji poczwórnego aparatu w Redmi Note 8 Pro. Będzie on wyposażony w 64-megapikselową matrycę Samsung ISOCELL Bright GW1. Będzie ona stała za głównym obiektywem urządzenia. Ma on umożliwiać zrobienie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 9248 × 6936 pikseli. Można go więc będzie wykorzystać do wydrukowania dużego plakatu o długości 3,26 metra. Pogłoski mówią, że seria Redmi Note 8 będzie napędzana przez procesor MediaTek Helio G90T, który koncentruje się na grach. Żadne inne informacje nie są dostępne w specyfikacji serii Redmi Note 8, no może poza jedną. Smartfony te nareszcie doczekają się obsługi NFC.

Zobacz też: LineageOS 16 trafia na 6 nowych smartfonów

Oprócz wprowadzenia na rynek serii Redmi Note 8 mówi się, że Chińczycy mają również wkrótce zaprezentować serię Redmi 8. Rzekomy Redmi 8A ma już całą swoją specyfikację na TENAA. Wyciekły także informacje na temat modelu podstawowego, w tym zdjęcia. Nie pozostało nam więc nic innego, jak poczekać co Xiaomi nam zaprezentuje pod koniec miesiąca. Liczę na to, że seria Redmi 8 przebije pod każdym względem swojego i tak świetnego poprzednika.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy