Huami, firma wspierana przez Xiaomi, jest powszechnie znana z produkcji popularnych trackerów serii Mi Band i zegarków Amazfit. Minęło zaledwie kilka miesięcy od wprowadzenia na rynek Mi Band 4. Teraz Huami rozpoczęło pracę nad jego następcą. Podczas sesji pytań i odpowiedzi, która odbyła się po ogłoszeniu wyników Huami w drugim kwartale 2019 roku, firma została zapytana, czy będzie kontynuować współpracę z Xiaomi w przyszłości, a także stworzy Mi Band 5. W odpowiedzi na to założyciel i prezes spółki Wang Huang powiedział: Już teraz rozwijamy Mi Band 5 z Xiaomi.

Huami pracuje nad Mi Band 5

Huami pracuje nad Mi Band 5

Wang potwierdził, że prace nad rozwojem nadchodzącego Mi Band 5 już się rozpoczęły. Ujawnił również, że urządzenie może zostać zaprezentowane w przyszłym roku. Powiedział:

Nie mamy określonego terminu na ukończenie Mi Band 5. Rozpoczęliśmy już pracę nad Mi-Band 5 z Xiaomi i nie potrwa to tak długo. Co prawda właśnie przedstawiliśmy Mi Band 4, ale potencjalnie już w przyszłym możemy zaprezentować jego następcę. 

Urządzenia z serii Mi Band cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich przystępną cenę i mnóstwo funkcji. Kiedy Mi Band 4 trafił do sklepów w czerwcu tego roku, jego sprzedaż osiągnęła milion sztuk w zaledwie 8 dni.

Zobacz też: Nagrywanie 4K w 60 FPS to tylko początek możliwości Kirina 990

Niestety, nie znamy szczegółów na temat możliwości i funkcjonalności następnej opaski. Do tej pory każda generacja była olbrzymim skokiem względem poprzedniej. Mam nadzieję, że mimo możliwej szybszej premiery Xiaomi Mi Band 5 będzie znacznie lepszym urządzeniem niż Mi Band 4. Możliwe też, że szef Huami jedynie się przechwala i minie nieco więcej czasu nim zobaczymy gotowy produkt.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.