ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wiedźmin 3 z synchronizacją save

Wiemy, kiedy Wiedźmin 3 trafi na Switcha

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dzięki ogłoszeniu podczas Gamescom 2019 wreszcie poznaliśmy datę premiery Wiedźmina 3 na Switcha. Ta nastąpi 15 października 2019 roku. Aby gra działała na hybrydowej konsoli Nintendo, pod nóż poszła szata graficzna tytułu. Wygląda on znacznie gorzej niż na pozostałych platformach. Pod względem wizualnym przypomina ten tytuł z wgranymi modyfikacjami mocno obniżającymi jakość grafiki. Pamiętajmy jednak, że mówimy tutaj o jednej z najładniejszych gier 2015 roku w wersji na konsolę mobilną.

Wiedźmin 3 Switch data premiery

Jak widać, w powyższym filmie informacyjnym Wiedźmin 3 nie wygląda najlepiej. Tekstury są rozmyte i pozbawione szczegółów. Ponadto, wydajność wydaje się dość niska. Według pierwszych testów gra działa w okolicach 25 klatek na sekundę, przy czym zdarzają się spadki poniżej 20 klatek. Pamiętajmy jednak, że Wiedźmin 3 nie jest małą grą. To otwarta gra RPG z mnóstwem postaci niezależnych, potworów i przedmiotów do renderowania w dowolnym momencie. Biorąc to pod uwagę, jest to dość imponujące, że ekipie portowej w ogóle się to udało. I oczywiście, gra będzie działać na stosunkowo małym ekranie, jeśli będzie rozgrywana w trybie przenośnym, więc być może niektóre z tych wizualnych obniżek nie będą tak zauważalna.

Zobacz też: Mate X będzie oferował to, co Huawei ma najlepsze

Przyznam, że po raz pierwszy przechodziłem tę grę na bardzo słabym komputerze, który osiągał znacznie gorsze wyniki. Mimo to czerpałem z gry olbrzymią przyjemność. Myślę więc, że mimo problemów Wiedźmin 3 na Switcha nie powinien być rozczarowaniem. Jeśli chodzi o polską cenę tytułu, to ta wynosi 249 zł. W zestawie dostajemy grę oraz dwa dodatki: Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Ponadto kupując wersję fizyczną, w pakiecie otrzymamy mapę świata i kompendium wiedzy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy