Wyciekły nowe patenty LG. Producent znowu stawia na innowacje

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-20

Dział telefonii komórkowej LG od lat zmaga się z trudnościami. Mimo to jest to obszar, w którym firma wciąż opracowuje innowacyjne produkty. Biorąc pod uwagę dwa nowe patenty możemy się domyślić, że koreański gigant może pracować nad kilkoma bardziej niezwykłymi projektami. Patenty, które zostały zgłoszone przez LetsGoDigital, pokazują telefon bez fizycznych przycisków. Takie rozwiązanie widzieliśmy już wcześniej. Na początku tego roku, chińska firma Meizu uruchomiła kampanię finansowania tłumu Indiegogo dla swojego smartfonu Zero, któremu brakowało zarówno przycisków, jak i portów zewnętrznych. Jednak dyrektor generalny chińskiej firmy ujawnił później, że wszystko to było zagraniem marketingowym.

LG stawia na innowacyjność

LG stawia na innowacyjność

Wróćmy jednak do patentu LG. Jak widać, telefon ma wąskie ramki. Nie zabrakło jednak wcięcia na aparat selfie. Z tyłu urządzenia jest również interesujące, ponieważ zawiera aż cztery obiektywy aparatu fotograficznego. Na projekcie nie znajdziemy czytnika linii papilarnych. Oznacza to, że ten zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. Drugi patent pokazuje telefon o niemal identycznym wyglądzie. Główną różnicą jest to, że ten posiada już przyciski fizyczne. Urządzenie to może być smartfonem przeznaczonym do fotografii mobilnej. Sugeruje to jego duży aparat tylny i tajemniczy pierścień go otaczający. Po prawej stronie znajduje się również dedykowany spust migawki.

Zobacz też: Zakup karty graficznej bez RTX to szaleństwo? Tak twierdzi prezes Nvidii

Dział komórkowy LG odnotował swój najniższy poziom przychodów w ciągu ośmiu lat w pierwszym kwartale 2019 roku. Jednocześnie dzięki innym działom producent ma się bardzo dobrze. Nic więc dziwnego, że firma jest skora do eksperymentów. Jeśli chodzi o smartfony ma niewiele do stracenia, natomiast zyski z innych gałęzi rynku sprawiają, że nie musi ciąć kosztów.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x