Radeon będzie wszędzie

AMD znowu to robi – seria Radeon 600 będzie oparta na Radeon 400

Newsy

W tym tygodniu firma AMD po cichu rozpoczęła sprzedaż pięciu nowych kart graficznych producentom OEM w ramach serii Radeon 600. Są to po prostu najtańsze karty sprzedawane przez AMD. Układy te z maksymalną liczbą rdzeni wynoszącą 640 dla najwyższej klasy procesora RX 640, a następnie 320 dla modelu 610. Jest on, wierzcie lub nie, oparty jest na architekturze Graphics Core Next 1, wydanej ponad pięć lat temu. Nie jestem pewien, czy nazwać to nałogiem, czy załamaniem, ale można śmiało powiedzieć, że AMD ma prawdziwy problem z rebadgingiem.

Radeon seria 600

Radeon seria 600

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

W czerwcu 2016 roku AMD wydało część serii 400. Jest ona oparta na procesie litograficznym 28nm. Następnie zmienili im nazwę i ponownie wydali je w kwietniu 2017 roku jako sprzęt z serii 500. Nowa seria 600 składa się w całości ze sprzętu z serii 500 bez żadnej zmiany specyfikacji. Ponadto połowa serii 600 to układy zoryginalnej serii 400. Na obronę AMD dodam, |e jest to prawdopodobnie presja ze strony producentów OEM. Chcą oni reklamować się tym, że ich produkty mają nowszą generację sprzętu. AMD po prostu spełnia ich wymogi. To tylko taktyka marketingowa. Na szczęście mają one nie być dostępne w wolnej sprzedaży. W przeciwnym wypadku sytuacja wyglądałaby znacznie gorzej.

Zobacz też: Jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC z Windows?

Jeśli chodzi o datę premiery, mogą one pojawić się w komputerach stacjonarnych i laptopach firm Asus, HP i Acer już na dniach. Choć irytujące jest to, że AMD może ponownie wypuścić takie stare architektury i projekty, najprawdopodobniej gorsze jest to, że rynek na to pozwala.

Źródło: TehSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x