ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei największym producentem procesorów w Chinach

Nagrywanie 4K w 60 FPS to tylko początek możliwości Kirina 990

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Flagowe smartfony Huawei z serii P20 i najnowszej serii P30 zostały docenione za innowacje w dziedzinie aparatów fotograficznych. Firmie udało się zaoferować niesamowite wrażenia z aparatów, ale brakuje jej działu wideo. Głównym tego powodem jest fakt, że chipsety Kirin 970 i Kirin 980 firmy, które napędzają odpowiednio smartfony serii P20 i P30, nie obsługują nagrywania wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. To się jednak zmieni wraz z nadchodzącym sztandarowym chipsetem mobilnym.

Huawei Kirin 990

Huawei Kirin 990

Huawei potwierdził, że nadchodzący procesor mobilny firmy — HiSilicon Kirin 990, otrzyma wsparcie dla nagrywania wideo 4K 60 FPS. Nadchodzący Mate 30 będzie działał pod kontrolą tego układu. Dzięki temu nie trzeba będzie wybierać między wysoką rozdzielczością a ilością klatek na sekundę. Chociaż obecnym flagowcom Huaweia brak wsparcia dla 4K 60 FPS, to większość jego konkurentów oferuje tę funkcję od kilku lat. Apple był pierwszy z iPhone 8, 8 Plus i iPhone X. Później Qualcomm również dodał wsparcie dla układu Snapdragon 845.

Zobacz też: Chrome porzuci obsługę FTP, bo dalsze wsparcie nie ma sensu

Jak powiedział Huawei, HiSilicon Kirin 990 ma napędzać nadchodzące smartfony z serii Mate 30. Ponadto, firma potwierdziła również, że jej składany smartfon Huawei Mate X i przyszłoroczna seria P40 będzie również zasilana przez ten sam chipset. Tego samego można oczekiwać od flagowych smartfonów marki Honor. Kirin 990 zostanie wyprodukowany przy użyciu procesu technologicznego EUV 7 nm od TSMC. W porównaniu do Kirin 980 jego następca ma zużywać 10 procent mniej energii, a jego ogólna wydajność może wzrosnąć o 10 procent. Obecnie nie ma dostępnych informacji na temat innych specyfikacji Kirin 990 SoC. Wiadomo jednak, że układ zostanie zintegrowany z modemem 5G.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy