Szybki transfer plików międzymarkowych

Xiaomi, Oppo i VIVO zaczynają współpracę w celu szybkiego transferu plików

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi, OPPO i Vivo oficjalnie ogłosiły dziś nowy sojusz bezpośredniego transferu plików międzymarkowych. Zgodnie z tym sojuszem, smartfony wszystkich trzech marek będą wkrótce mogły przesyłać pliki z prędkością do 20 MB/s bez konieczności korzystania z aplikacji firm trzecich, co zapewni bezproblemowy transfer multimediów. AirDrop firmy Apple jest niezwykle popularny wśród użytkowników telefonów iPhone, głównie ze względu na łatwość obsługi. Jednak wdrożenie podobnej funkcji na systemie Android było praktycznie niemożliwe. Każdy producent korzysta z własnej nakładki Androida na swoich smartfonach. Tak więc tylko sojusz taki, jak ten umożliwiłby bezproblemowy transfer plików międzymarkowych.

Szybki transfer plików międzymarkowych

Szybki transfer plików międzymarkowych

Sojusz umożliwia przesyłanie plików pomiędzy smartfonami Xiaomi, OPPO i Vivo jednym kliknięciem. Transfer obsługuje wiele formatów plików, takich jak zdjęcia, filmy, piosenki, dokumenty itp. i jest szybki (do 20 MB/s), stabilny i energooszczędny. Nie ma potrzeby korzystania z aplikacji firm trzecich. Obecnie udział tych trzech producentów smartfonów w rynku chińskim wynosi prawie 50%. Tak więc większość użytkowników smartfonów w Chinach skorzysta z tego sojuszu. W przyszłości może do niego przystąpić więcej producentów, na przykład Huawei.

Zobacz też: Który asystent głosowy jest najgłupszy? Przeprowadzono badania

Huawei posiada własną funkcję transferu multimediów o nazwie Huawei Share OneHop dla swojego smartfonu i linii Matebook. Wyobraźmy sobie, że podobna funkcja jest wdrażana we wszystkich głównych markach smartfonów z systemem Android. Dzięki działaniom Chińczyków wkrótce może być możliwe to, co nie udało się Google. Oczekuje się, że funkcja transferu plików międzymarkowych przejdzie do publicznej wersji beta do końca sierpnia 2019 roku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy