Nintendo Switch 3 lata

Nintendo obiecuje, że wymieni Switcha na nowszą wersję za darmo

Paweł Maretycz Newsy 19-08-2019

Niedawno Nintendo ogłosiło, że będzie wydanie zaktualizowanego modelu Switcha zasilanego przez zmodernizowany procesor mobilny Tegra. Nowa konsola nie oferuje żadnej dodatkowej mocy obliczeniowej dla gier, ale zapewnia znacznie dłuższą żywotność baterii. Na przykład czas gry w The Legend of Zelda: Breath of the Wild osiąga obecnie 5,5 godziny na nowym Switch, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do 3 godzin, które zapewnia bateria w pierwszej wersji.

Nintendo wymienia Switcha

Nintendo wymienia Switcha

Niestety, Nintendo nie chwali się zbytnio nową wersją. Zostały one cicho dostarczona do detalistów, a nowy model opakowania nie odróżnia go wyraźnie od starszych modeli. Mimo to zakup starszej wersji nie oznacza, że jesteśmy skazani na krótszy czas pracy konsoli. Redditor DarthMewtwo skontaktował się z obsługą klienta Nintendo of America. Dowiedział się, że można wysłać im każdy Switch zakupiony po 17 lipca (dzień, w którym Nintendo ogłosił nowy model) i zamienią go na nowy model Switch za darmo.

Zobacz też: Najlepsze gry multiplayer na jednego smartfona lub tablet

Jak dotąd, zostało to potwierdzone tylko z Nintendo of America. Inne regiony mogą nie oferować podobnych rozwiązań. Warto też dodać, że w Polsce Nintendo oficjalnie nie istnieje. Dlatego, jeśli kupiliście po 17 lipca Switcha na terenie kraju, to szanse na wymianę są raczej nikłe. Jeśli jednak wciąż planujecie zakup konsoli i nie chcecie się naciąć na wersję poprzednią, to jest na to sposób. Opakowanie pierwszej wersji Switcha posiada białe tło, podczas gdy w przypadku nowego Switcha jest ono czerwone. Możemy również sprawdzić numer modelu na odwrocie — nowy Switch to HAC-001(-01).

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x