Zakup karty graficznej bez RTX to szaleństwo? Tak twierdzi prezes Nvidii

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-19

Podczas sesji Q/A podsumowującej wyniki, prezes firmy NVIDIA, Jensen Huang, stwierdził, że szaleństwem jest kupno układu graficznego, który nie ma obsługi ray tracingu w 2019 roku. W poprzednim kwartale popyt na układy GeForce RTX firmy NVIDIA wzrósł. Wyniki, które można znaleźć w sprawozdaniu finansowym, pokazują 27-procentowy wzrost w samym sektorze gier. Osiągają przez to 1,313 mld USD w II kwartale roku finansowego 2020. Jest to znaczy wzrost w porównaniu z 1,055 mld USD w I kwartale roku finansowego 2020. Wzrost rynku gier przypisuje się kilku czynnikom. Należy do nich wprowadzenie na rynek popularnych części GeForce GTX oraz asortymentu nowych kart GeForce RTX SUPER. Zapewniają one większą wydajność w tej samej cenie co ich poprzednicy.

Karta graficzna bez RTX to szaleństwo?

RTX

Mówiąc o ogólnych korzyściach ray tracingu, prezes firmy NVIDIA zasugerował, że kupno procesora graficznegobez ray tracingu jest szalone:

W tym momencie jest to przesądzony wniosek, że kupno nowej karty graficznej bez ray tracingu to po prostu szaleństwo.

– Jensen Huang Dyrektor Generalny NVIDIA

Zobacz też: Oppo Reno2 to seria przynajmniej trzech smartfonów — kluczowa specyfikacja i ceny

Prezes firmy NVIDIA sugeruje, że ich karty będą dobrze ustawione przez cały przyszły rok. Oznacza to, że karty z serii RTX 20 pozostaną na rynku przynajmniej do 2020 roku. Jednocześnie Jensen sugeruje, że zastosowanie ray-tracingu na kartach GeForce RTX sprawia, że są one znacznie lepszym zakupem niż karty z serii RX 5700 firmy AMD, która charakteryzuje się architekturą RDNA. Należy pamiętać, że RDNA firmy AMD będzie zasilać konsole następnej generacji również za pomocą technologii ray tracingu. Ponadto, AMD posiada w swoich pracach wysokiej klasy produkty Navi. Jeśli ostatecznie wykorzystają RDNA drugiej generacji, będą obsługiwać ray-tracing na komputerach stacjonarnych. Jednocześnie jest na równi z zaawansowanymi rozwiązaniami NVIDIA.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x