google chrome remote desktop 1

 

Zdalne sterowanie pulpitem to funkcja stara jak świat, ale wciąż rozwijana. Tym samym dostęp do naszego komputera możemy uzyskać będąc nawet po drugiej stronie globu. Jednak wszystko ma swoje wady, większe lub mniejsze. Mimo wszystko Google najprawdopodobniej zbliżyło się do ideału.

 

Już na wstępie zaznaczyłem, że aplikacja, którą zaraz opiszę jest przeze mnie polecana toteż bez większego wdawania się w szczegóły przedstawiam Google Chrome Remote Desktop. Jest to program umożliwiający ujrzenie na ekranie naszego smartfonu lub tabletu obrazu prosto z komputera. Dodatkowo sterowanie wszystkimi funkcjami jest na tyle uproszczone, że obsługa Windowsa lub Maca jest naprawdę intuicyjna i wygodna. Jednak od początku. Na wstępie należy zainstalować aplikację ze sklepu Play: Klik!, a następnie wykonać kilka bardzo prostych instrukcji znajdujących się w pierwszym punkcie na tej stronie: Klik! Po wszystkim mamy dostęp do naszego komputera, który wystarczy zostawić uruchomiony (może być zablokowany hasłem logowania), z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. W porównaniu do aplikacji Microsoftu, to jest właśnie największa zaleta propozycji Google, gdyż można połączyć się ze swoim komputerem nie będąc podłączonym do jednej sieci WiFi.

 

Jednak nie ma róży bez kolców i w przypadku Google Chrome Remote Desktop największą wadą w moim przekonaniu jest klawiatura systemowa o układzie odmiennym od tych dedykowanych oprogramowaniu Windows i Mac.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.