Wydajność Samsunga Galaxy Note10+ z nowym Exynosem sprawdzona

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-19

Jest to wstępne spojrzenie na wydajność Galaxy Note10 Plus, a benchmarki Exynos 9825 pokazują, że phablet jest wolniejszy niż Galaxy S10 Plus w Geekbench. Smartfon z monstrualnym 6,8-calowym ekranem otrzymuje tylko 4466 punktów w wynikach testów jednordzeniowych, wraz z 9751 punktami w teście wielordzeniowym. Wyniki te są zauważalnie gorsze niż w Galaxy S10 Plus. Nawet Huawei P30 Pro prowadzi w wielu testów. Mimo to należy pamiętać, że testy były wykonywane na wersji przedpremierowej. Może to więc oznaczać, że ostateczna wersja nie będzie takim rozczarowaniem.

Galaxy Note10 Plus pierwsze testy

Nie we wszystkich testach Note10 Plus wypada gorzej. Kiedy przychodzimy do testów 3DMark, smartfon jest nieco szybszy niż S10 Plus. Jednak wciąż wolniejszy niż to, co jest w stanie osiągnąć OnePlus 7 Pro, co nie powinno być zaskakujące. W dodatkowych testach różnica jest mniej wyraźna. Niestety, GSMArena nie była w stanie przetestować urządzenia wyposażonego w układ Snapdragon 855 Plus. Dlatego też nie będziemy w stanie pokazać, jak dwie wersje tego samego smartfona radzą sobie przeciwko sobie.

Zobacz też: [Recenzja] Oppo Reno 10x Zoom zachwyca swoją budową

Jak powiedzieliśmy wcześniej, tylko dlatego, że wczesne testy Exynos 9825 są rozczarowujące, nie znaczy, że smartfon jest rozczarowaniem. Galaxy Note10 i Galaxy Note10 Plus są nadal na etapie przedsprzedaży, a jednostki detaliczne znajdują się przynajmniej tydzień przed dotarciem do klientów. Zdecydowanie mamy nadzieję na poprawę wyników w przyszłości. Do tego czasu producent niemal na pewno zaprezentuje aktualizację rozwiązującą problemy z wydajnością.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x