Huawei liderem Wi-Fi 6

MIT znalazło rozwiązanie na jeden z problemów zapchanego Wi-Fi

Paweł Maretycz Newsy 19-08-2019

Zespół z MIT opracował narzędzie pomagające wielu osobom dzielić się ograniczonym połączeniem Wi-Fi. Grupa z Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji (CSAIL) opracowała system Minerva. Analizuje on filmy wideo przed ich odtworzeniem, aby sprawdzić, w jakim stopniu wpłynęłaby na nie gorsza jakość odtwarzania.

Minerva rozwiązaniem na problemy z buforowaniem filmów

Minevra

Tradycyjne protokoły udostępniania Wi-Fi po prostu dzielą dostępną przepustowość łącza przez liczbę użytkowników. Więc jeśli dwie osoby próbują oglądać różne rzeczy w tym samym czasie, każdej zostanie przydzielona połowa dostępnego pasma. Minerva może analizować oba filmy, aby sprawdzić, które z nich skorzystałyby na przydzieleniu większej przepustowości i które mogłyby być obsługiwane przy użyciu niższej przepustowości bez uszczerbku dla jakości. Protokół następnie przydziela pasmo w oparciu o potrzeby różnych użytkowników i dostosowuje się w czasie w odpowiedzi na odtwarzane treści wideo.

Zobacz też: Rośnie popularność kaset. Wkrótce zaleją nas tanie, chińskie magnetofony.

Podacz testów Minerva była w stanie skrócić czas odrzucania niemal o połowę. Natomiast w jednej trzeciej przypadków była w stanie zaoferować poprawę jakości odtwarzania wideo, która odpowiadała wartości od 720p do 1080p. System nie działa tylko w gospodarstwach domowych. Ta sama zasada może być wykorzystywana do współdzielenia połączeń internetowych w całych regionach. Czyni go to idealnym rozwiązaniem dla firm takich jak Netflix i Hulu. Muszą one obsługiwać wideo dla dużej liczby użytkowników. System może być wprowadzany przez dostawców wideo bez konieczności zmiany sprzętu. To w gruncie rzeczy oznacza, że według zespołu jest to rozwiązanie zastępujące standardowy protokół TCP/IP.

Źródło: Engadget


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x