ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe tablety Archosa wstrząsną rynkiem

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
ArchosG9

Archos znany jest z niskobudżetowych modeli, takich jak wspomniana wczoraj Arnova 7. Na początku czerwca świat obiegły wieści, że producent ma zamiar wreszcie wprowadzić tablety z systemem Honeycomb. Ale chyba nikt nie spodziewał się aż tak kuszącej oferty…

Ogłoszone zostały dwa tablety: Archos 80 G9 oraz Archos 101 G9. Pierwszy z nich ma ekran o przekątnej 8 cali (1024×768), a drugi 10,1 cala (1280×800). Oprócz wielkości wyświetlacza pozostałe parametry są takie same dla obu modeli:

  • dwurdzeniowy procesor OMAP4 o taktowaniu 1,5 GHz
  • pamięć flash 16 GB ze slotem na karty microSD lub dysk twardy Seagate 250 GB (dysk ma zwiększyć grubość tabletu o 3 mm)
  • Android 3.1
  • przednia kamera 720p
  • port USB
  • wyjście HDMI

Nie trzeba wspominać o łączności Wi-Fi, ale co z 3G? Archos rozwiązał również tę kwestię – za 50$ (ok. 140 zł) możemy dokupić modem USB, który pozwoli na łączność 3G. Dodatkowo, urządzenia z serii G9 posiadają wysuwaną nóżkę, dzięki której można je bez problemu postawić w wygodnej dla nas pozycji.

Teraz to, co naprawdę czyni te modele najlepiej zapowiadającymi się propozycjami – cena. Archosa 101 G9 będzie można kupić za 349$ (ok. 990 zł), a jego mniejszego brata za 299$ (ok. 850 zł). Jeśli połączenie tak niskiej ceny i bardzo dobrych parametrów nie spowoduje spopularyzowania tabletów, to czy cokolwiek będzie w stanie to zrobić?

Być może chcieliście już biec do sklepu, ale niestety mam dla was złą wiadomość – obydwa urządzenia będą dostępne dopiero we wrześniu. Zaczynacie już oszczędzać?

źródło: engadget.com, archos.com

Sprawdź najnowsze wpisy