Glam_Galaxy S5_Black_02

 

Mimo że Samsung jako firma ma swoje wady i zalety, swoich zwolenników i przeciwników to jednemu nie można zaprzeczyć. Ilość sprzedawanych smartfonów przez Koreańczyków sprawia, że to właśnie producent urządzeń Galaxy jest liderem w świecie Androida i na razie nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić.

 

Zdecydowanie największy wpływ na taki rozwój Samsunga miał i cały czas ma ich flagowy model Galaxy S, który niedawno doczekał się piątej odsłony. Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Koreańczycy chwalą się rekordem sprzedaży tego modelu, ale bez szczegółowych danych. Teraz możemy powiedzieć na ten temat nieco więcej dzięki ujawnionym przez The Korea Times danym. Przede wszystkim Samsung spodziewa się, że w okresie od kwietnia do czerwca w sklepach pojawi się 35 milionów sztuk obecnego flagowego modelu firmy. To stosunkowo duży wynik, ale zaskakująco niższy od zeszłorocznych faktycznych liczb opiewających na 63 milionach Galaxy S4 w sklepach. Jednak z półek zniknęło jedynie 40 milionów egzemplarzy.

 

Patrząc na zaangażowanie Koreańczyków w promocję i ustaloną renomę oraz prestiż to ciężko pozbyć się wrażenia, że w tym roku w ogólnym rozrachunku będzie lepiej. Samsung na temat powyższych informacji nie wydał jeszcze żadnego komentarza.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.