Inteligentny asystent głosowy jeszcze kilka ładnych lat temu był narzędziem rodem z filmów science-fiction, a dzisiaj jest rzeczywistością, na którą narzekamy. Narzekamy głównie w Polsce, ponieważ nasz język wcale nie pomaga firmom na przystosowanie nowych rozwiązań. Niemniej, pomijając już tę kwestię, pewna firma badawcza postanowiła przeprowadzić swego rodzaju test na IQ najpopularniejszych asystentów głosowych w postaci Asystenta Google, Alexy i Siri. W ten sposób wyznaczono najmądrzejszą i najgłupszą propozycję.

Czy można badać wiedzę inteligentnych asystentów głosowych? Na pewno spróbowano wybrać najgłupszego

asystent-google-siri-alexa-najjglupszy

Wyniki możecie podziwiać powyżej i widać, że to Amazon musi podszkolić Alexę, aby stała się bardziej inteligentna. Jednak jak przebiegał testu? Autorzy z Loup Ventures przeprowadzili swój test w ramach 800 pytań, które zostały podzielone na 5 kategorii (lokalne, handlowe, nawigacji, informacyjne i komend), a następnie oceniono formę odpowiedzi, jak i samo zrozumienie pytania. Siri zostało uruchomione na iOS 12.4, Asystent Google na Pixelu XL z Androidem 9 Pie, a Alexa poprzez aplikację na iOS. Ten ostatni punkt może wzbudzać pewne wątpliwości, ale jednak to nadal dzieło Amazona. Poniekąd bardziej fair mogłoby być zestawienie inteligentnych głośników każdego producenta, ale już tę kwestię przemilczmy.

asystent-google-siri-alexa-najjglupszy

Zobacz też: Nadchodzi Realme X Pro.

Ok, Google wygrało i to niemalże w każdej kategorii. Na powyższym wykresie widać, że Asystent Google miało największy problem z komendami. Przez to można rozumieć fakt, że gigant z Mountain View nie wpasował się w klucz, czyli dochodzimy do kwestii naturalnej rozmowy – nie każde polecenie jest jeszcze odpowiednio interpretowane i skonfigurowane.

Źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.