archos_arnova7

Archos znany jest z urządzeń niskobudżetowych, a jego najnowsze urządzenie z pewnością dołączy do serii 'najtańszych na rynku'.

Tablet Archos Arnova 7 będzie można kupić za… 99$ (ok. 270 zł). Niestety, z tak niską ceną naturalnie wiążą się słabe parametry. Informacje dotyczące procesora oraz pamięci RAM jeszcze nie są znane, ale reszta specyfikacji pokazuje, że nie możemy liczyć na wiele. Tablet wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 wykonany w technologii oporowej. Nie otrzymamy aparatu, kamerki do wideorozmów czy nawet modułu GPS. Arnova 7 pracuje pod kontrolą Androida Froyo, jednak zamiast Android Marketu dostaniemy dostęp do bardziej okrojonego sklepu AppsLib. Nawet w tak tanim urządzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć łączności Wi-Fi. Pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB, a na dodatek producent twierdzi, że odtwarzanie filmów HD (720p) działa bezproblemowo.

Ze specyfikacji wynikają potencjalne zastosowania tabletu – oglądanie filmów, czytanie książek i przeglądanie sieci. Jeśli ktoś potrzebuje urządzenia jedynie do tych czynności, jest to ciekawa propozycja.

A wy skusilibyście się na nowy sprzęt od Archosa?

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński