benchmark_NexusS

Jeden z użytkowników forum AndroidCommunity, o nicku Simms22, osiągnął niesłychany wynik w teście Smartbench 2011. Nexus S z wgranym Cyanogenmod 7, kernelem Trinity, procesorem podkręconym do 1,544 Ghz oraz kilkoma tweakami uzyskał ponad 10 000 punktów w benchmarku – wielokrotnie przewyższając Galaxy S II czy Motorolę Xoom.

Czy to oznacza, że telefon od Google jest daleko przed konkurencją i jako jedyny wystarczy nam na najbliższe dwa lata ciągle będąc na szczycie? Niestety nie. Pokazuje to jedynie jak niewymierne mogą być wyniki benchmarków. Jednym z pierwszych pytań, jakie często pojawiają się przy wyjściu nowego Romu, jest „a jaki wynik w Quadrancie/Smartbenchu/Linpacku?”. Ostatnio jest to coraz rzadsze, ponieważ więcej ludzi zdaje sobie już sprawę, że benchmarki nie zawsze doganiają rozwój i nie są przystosowane do nowych wersji oprogramowania lub hardware’u.

Osiągnięty wynik jest winą wady w programie Smartbench 2011 – została już odnaleziona, a w Android Market możemy znaleźć uaktualnioną wersję.

Oczywiście nie twierdzę, że wyniki testów nie mają sensu. Mają, jeśli nie są jedyną wyrocznią przekonującą nas do zakupu urządzenia/zmiany oprogramowania.

androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński