ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kultowa gra Age of Empires zawita na smartfony

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
Age of empires

Smartfony od jakiegoś czasu zwracają na siebie coraz większą uwagę twórców gier. Ostatnio pisaliśmy o mobilnej wersji jednej z najlepiej sprzedających rajdówek wszech czasów, Colin McRae Rally. Okazuje się, że już za niedługo jedna z najlepszych strategii czasu rzeczywistego na komputery osobiste  Age of Empires, zawita na nasze smartfony i tablety.

Mobilna wersja hitu, o tytule Age of Empires: World Domination tworzona jest przez zespół KLab Games, którego celem jest przeniesienie klimatu rozgrywki z PCtowej wersji na urządzenia mobilne. Microsoft Studios, która posiada prawa wydawnicze do tytułu opublikowała już pierwszy teaser, który możecie obejrzeć poniżej:

Niestety trailer nie ujawnia zbyt wiele o samej rozgrywce. Boje będziemy mogli stoczyć Celtami, Hunami, Wikingami i Frankami, a tradycyjna rozgrywka strategii czasu rzeczywistego zostanie dostosowana do wymagań paneli dotykowych.

Jeśli więc chcielibyście przypomnieć sobie tą jakże kultową już grę, możecie już przygotowywać swoje strategie, gdyż premiera zaplanowana jest na wczesne wakacje.

Źródło: joystiq.com, gsmarena.com

Sprawdź najnowsze wpisy