Pamiętacie AI Speaker? Polski, inteligentny głośnik, który powstał jeszcze zanim Google zapewne myślało o wyznaczaniu terminu premiery wprowadzenia do naszego kraju swojego Asystenta. Z czasem z rodzimego projektu wyrosła Jolka, a dzisiaj rozwój wykracza na kolejne szlaki. Tym samym przyjrzyjmy się, co ciekawe zmieniło się przez ostatni rok. W końcu w przyszłym miesiącu minie dokladnie 12 miesięcy od ruszenia sprzedaży braki IoT właśnie z Jolką na pokładzie.

AI Speaker to już nie tylko inteligentny głośnik

ai speaker bramka glosnik polski

Autorzy chwalą stale rosnącymi możliwościami, które możecie śledzić na profilach społecznościowych AI Speaker. Na każdym kroku firma zaznacza, że nie podsłuchuje i nie dzieli się danymi o użytkownikach. Nie brakuje obsługi radia internetowego, newsów z popularnych kanałów społecznościowych czy też odtwarzania audiobooków, YouTube’a i Spotify. Spokojnie, pogoda też jest na pokładzie. Niemniej jest to też bramka IoT, więc nie brakuje wsparcia dla sterowania automatyki domowej.

AI-Speaker & Android Wear OS

AI-Speaker & Android Wear OS – już testujemy ?⌚️

Opublikowany przez AI-Speaker Piątek, 2 sierpnia 2019

W lipcu firma wprowadziła do sprzedaży gniazda Wi-Fi, które można obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej i również mogą być wykorzystane do sterowania sprzętu domowego za sprawą wsparcia dla wielu popularnych protokołów. Kolejną nowością jest współpraca z Wear OS, którą możecie podziwiać powyżej.

Zobacz też: Microsoft skupia się teraz wyłącznie na jednej konsoli.

Niemniej na samym początku pomysłem był inteligentny głośnik i ten nadal jest w trakcie prototypowania. Autorzy projektu wskazują, że niedługo może trafić on do sklepu. Dlatego zainteresowanych zachęcam do śledzenia kanałów społecznościowych, aby być stale na bieżąco z AI Speaker.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.